Socjaldemokraci zorganizowali wyjazd do Sejmu

Socjaldemokraci zorganizowali wyjazd do Sejmu
fot. Daniel Biernat Federacja Młodych Socjaldemokratów w Bolesławcu zorganizowała wyjazd do Sejmu RP. W jednodniowej wycieczce uczestniczyła młodzież z Bolesławca i okolic.
istotne.pl sld, jerzy szmajdziński, sejm, daniel biernat

Młodzież zwiedziła sale obrad Sejmu i Senatu. Przewodnik opowiedział młodym ludziom, jak pracuje Sejm, czym zajmują się poszczególni posłowie oraz na czym polega praca komisji sejmowych. Podczas zwiedzania nie pominięto również miejsca, w którym odbywają się posiedzenia osławionych komisji śledczych. Uczestnicy mogli tam, choć przez chwilę, wczuć się w rolę przesłuchujących i przesłuchiwanych. "Chcieliśmy pokazać to miejsce w Polsce, gdzie podejmowane są najważniejsze i mające ogromny wpływ na nasze życie decyzje" mówi Daniel Biernat, jeden z organizatorów wyjazdu.

Uczestnicy wyjazdu do SejmuUczestnicy wyjazdu do Sejmufot. Daniel Biernat

Następnym etapem wycieczki było spotkanie z posłem Tadeuszem Iwińskim oraz z Przewodniczącym Klubu Parlamentarnego SLD Jerzym Szmajdzińskim, który odpowiadał na pytania dotyczące bieżących spraw kraju. Mówił między innymi o tarczy antyrakietowej oraz o uczestnictwie Polski w misjach w Iraku i Afganistanie. Profesor Tadeusz Iwiński skupił się zaś na tematyce związanej z polityką zagraniczną.

Uczestnicy wyjazdu do Sejmu z posłem Jerzym SzmajdzińskimUczestnicy wyjazdu do Sejmu z posłem Jerzym Szmajdzińskimfot. Daniel Biernat

Młodzież zwiedziła także Pałac Kultury i Nauki. Planowano również zwiedzenie Muzeum Powstania Warszawskiego. Zrezygnowano jednak z tego punktu programu na rzecz Debaty Tischnerowskiej "Przyszłość europejskiej lewicy", która odbyła się w Audytorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego.

Daniel Biernat z uczestnikami wyjazdu do SejmuDaniel Biernat z uczestnikami wyjazdu do Sejmufot. Daniel Biernat

W debacie na temat przyszłości europejskiej lewicy uczestniczyli: Aleksander Kwaśniewski , były prezydent RP, Jan Maria Rokita, poseł na Sejm z ramienia Platformy Obywatelskiej, Jadwiga Staniszkis, socjolog, politolog, profesor Uniwersytetu Warszawskiego, oraz Karol Modzelewski, historyk. Gościem specjalnym debaty był Alfred Gusenbauer, kanclerz Austrii. W drogę powrotną uczestnicy wycieczki ruszyli około godziny 22.

Aleksander Kwaśniewski, Karol Modzelewski, Jadwiga Staniszkis, Jan Maria RokitaAleksander Kwaśniewski, Karol Modzelewski, Jadwiga Staniszkis, Jan Maria Rokitafot. Daniel Biernat

(informacja i zdjęcia Daniel Biernat/GA)