Do tragicznego wypadku doszło na drodze A18

Do tragicznego wypadku doszło na drodze A18
fot. Marcin Zabawa Na drodze krajowej A18 doszło do tragedii. Kierowca Forda Mondeo zginął na miejscu. Kierowcę Volkswagena T-4 w stanie ciężkim zabrało pogotowie lotnicze.
istotne.pl policja, wypadek, pogotowie

Do wypadku doszło na drodze krajowej A18, na 77 kilometrze (w stronę Wrocławia), około godziny 14:00. Kierowcy dwóch tirów (Volvo i Scanii) zatrzymali się, by przepuścić samochód, który skręcał na budowę. Tuż za nimi ustawił się czarny Ford Mondeo i Volkswagen T-4. Nadjeżdżająca ciężarówka (Mercedes), która na lawecie przewoziła inne samochody ciężarowe, nie zdołała wyhamować. Uderzyła w Volkswagena, który wepchnął Forda pod koła stojącego przed nim tira. Kierowca Forda zginął na miejscu.

Mapa sytuacyjna z wypadkuMapa sytuacyjna z wypadkufot. Krzysztof Gwizdała

Kierowca Volkswagena został ciężko ranny. Z miejsca wypadku odtransportowano go śmigłowcem do szpitala. Kierowca Mercedesa, po storpedowaniu dwóch pojazdów, nie zatrzymał się. Przerysował bok ciężarowego Volvo i uderzył w tył naczepy ciężarowej Scanii. W wyniku tego uderzenia ranny został pasażer Mercedesa. Trafił do bolesławieckiego szpitala.

fot. Marcin Zabawa
fot. Marcin Zabawa
fot. Marcin Zabawa
fot. Marcin Zabawa

Aktualizacja 2008-06-11 14:49

Jak ustaliśmy, sprawca wypadku zagapił się. Zdaniem policyjnych biegłych, kierowca tira nie zachował też należytej ostrożności.

(informacja MZ/GA/KG)