Siatkarze TOP Bolesławiec będą walczyli o III ligę!

Siatkarze TOP Bolesławiec
fot. istotne.pl W ostatnim meczu rozgrywek grupowych siatkarze TOP Bolesławiec pokonali MPK Bogatynia 3:0 (25:11, 25:15, 25:14). Bolesławianie umocnili się na I miejscu w tabeli grupy B i będą walczyć o awans do III ligi.
istotne.pl 0 top bolesławiec, bogatynia, mpk legnica

W sobotę 12 stycznia siatkarze TOP Bolesławiec podejmowali zespół MPK Bogatynia. Mecz odbył się w sali SP 1 przy ul. Jana Pawła II w Bolesławcu. Spotkanie miało ostatecznie zagwarantować naszym zawodnikom pierwsze miejsce w grupie B.

Przez pierwszy set siatkarze TOP zdecydowanie górowali nad przeciwnikiem. Pewna zagrywka i rozegranie Marcina Czarnieckiego wpłynęły na wysokie prowadzenie bolesławian. W polu pewnie grali libero Biczak i nasi przyjmujący. Set zakończył się wysokim zwycięstwem 25:11 dla bolesławian.

Druga odsłona miała pokazać, czy zespół jest już ułożony i potrafi przetrzymać napór ze strony przeciwnika. Nasi zawodnicy często mieli problemy w drugich setach. Jednak od samego początku tego seta TOP kontrolował grę i nie dał się zaskoczyć w żadnym elemencie. Rutkowski i Potocki pewnie atakowali, co przełożyło się na zdobycze punktowe. Również Pierzchalski, zmieniony później przez Marcinkiewicza, skutecznie atakował. Temu drugiemu pierwsze ataki "nie wchodziły", lecz później zmieniło się to na lepsze. Set zakończył się wynikiem 25:15 dla TOP.

W trzeciej partii swoje umiejętności mogli zaprezentować rezerwowi. Za podstawowych zawodników trener wprowadził coraz pewniej grających Kaczurowskiego, Wiatrowskiego i Wantucha. Nasi środkowi popisywali się mocnymi atakami i skuteczną grą w bloku. Całe spotkanie zwieńczył ładnym atakiem nasz rozgrywający – Czarniecki. Ostatnią odsłonę nasi siatkarze wygrali 25:14.

TOP Bolesławiec wystąpił w składzie: Marcin Czarniecki, Sławomir Potocki, Mateusz Świerzewski, Wojciech Marcinkiewicz, Paweł Rutkowski, Dariusz Pierzchalski, Roman Kaczurowski, Paweł Wiatrowski, Piotr Kozłowski (kapitan), Krzysztof Wantuch, Kamil Biczak (libero). Trener: Bogusław Mienculewicz.

Sobotnie spotkanie było ostatnim w rozgrywkach fazy grupowej. TOP Bolesławiec ukończył ją na 1 miejscu z rezultatem 27 punktów (5 punktów przewagi nad Pogonią Góra, która przegrała ostatnie spotkanie z IKARem Legnica 0:3) i stosunkiem setów 29:6. Wkrótce naszych zawodników czekają gry o bezpośrednie wejście do III ligi. TOP zmierzy się z Burzą Wrocław, Olavią Oława i Pogonią Góra. Pierwsze spotkanie najprawdopodobniej odbędzie się już za 2 tygodnie w Bolesławcu z Olavią Oława! Już teraz wszystkich zapraszamy do kulturalnego dopingu naszych zawodników!