Siatkarze TOP pokonali Pogoń Górę 3:2

Logo TOP Bolesławiec
istotne.pl 0 top bolesławiec, mecz, pogoń góra

W sobotę 5 stycznia bolesławieccy siatkarze rozegrali rewanżowe spotkanie na wyjeździe z wiceliderem grupy B Pogonią Góra. Mecz zapowiadał walkę o każdą piłkę i taki rzeczywiście był! W listopadzie ubiegłego roku nasz zespół przegrał spotkanie z Pogonią 2:3.

Pierwszego seta nasza drużyna rozpoczęła od mocnych ataków, skutecznych bloków i walki punkt za punkt. Początkowo bolesławianie przeważali, a przeciwnicy nie mogli za nimi nadążyć. Jednak nasz zespół nie ustrzegł się kilku błędów, które przyczyniły się do końcowego rezultatu 25:20 dla Pogoni.

Druga część spotkania to popis naszego zespołu. Już na początku seta TOP uzyskał 7-punktową przewagę. Przeciwnik nie mógł sobie poradzić z serwisami Pawła Rutkowskiego i Mateusza Świerzewskiego. Świetne spotkanie rozegrał nasz libero – Kamil Biczak. Dobre przyjęcia i gra obrona tego zawodnika przyczyniły się do wygrania seta 25:17 dla bolesławian.

Trzeci set również potoczył się po myśli naszych zawodników. Bolesławieccy siatkarze cały czas kontrolowali rezultat. Na pochwałę zasługują nasi rozgrywający, którzy często gubili blok przeciwnika. Set zakończył się wynikiem 25:20 dla TOP.

Czwarty set cechowała zażarta walka punkt za punkt. Wiele nieprzychylnych i nieuzasadnionych decyzji sędziego w dużym stopniu zaważyło na wyniku 27:25 dla Pogoni.

Set piąty miał rozstrzygnąć, który zespół tak naprawdę zasługuje na pierwsze miejsce w grupie. Nasz libero musiał zejść z boiska z powodu niedyspozycji. Zastąpił go Krzysztof Wantuch, który popisał się świetną grą. Nasi zawodnicy do przerwy wygrywali 8:6. Reszta seta układała się po myśli bolesławian. Na podwyższenie bloku wszedł Roman Kaczurowski. Set rozstrzygnął świetnym atakiem z drugiej linii Dariusz Pierzchalski. Tie-break zakończył się wynikiem 15:10 dla naszych zawodników, a cały mecz – rezultatem 3:2 dla TOP.

Na pochwałę zasługuje również przyjmujący Sławomir Potocki, który popisał się 100% skutecznością w ataku. Warto również dodać, że tą wygraną zespół sprawił mu świetny prezent na 21 urodziny, które obchodził właśnie 5 stycznia. Sto lat!

TOP Bolesławiec wystąpił w składzie: Piotr Induła, Marcin Czarniecki, Sławomir Potocki, Mateusz Świerzewski, Paweł Rutkowski, Dariusz Pierzchalski, Roman Kaczurowski, Piotr Kozłowski (kapitan), Krzysztof Wantuch, Kamil Biczak (libero). Trenerem zespołu jest Bogusław Mienculewicz.

Najbliższe spotkanie siatkarze rozegrają 12 stycznia z zespołem MPK Bogatynia najprawdopodobniej w sali SP nr 1 przy ul. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy!