Koszykarki z Gimnazjum nr 1 są mistrzyniami powiatu

Kosz do gry w koszykówkę
istotne.pl 0 mecz, zawody, edukacja, koszykówka

Finałowe mecze Mistrzostw Powiatu Szkół Gimnazjalnych w Koszykówce Dziewcząt rozegrano 25 stycznia w sali sportowej Gimnazjum w Nowogrodźcu. Najlepszą drużyną okazała się Jedynka Bolesławiec, która pokonała zespół z Osiecznicy 57:19, Gromadkę 48:8, a w ostatnim meczu turnieju – koszykarki z Gimnazjum w Nowogrodźcu 41:20, zdobywczynie drugiego miejsca. Na trzeciej pozycji zaś uplasowało się Gimnazjum w Osiecznicy.

Wicemistrzynie powiatuWicemistrzynie powiatufot. MOS
Mistrzynie powiatuMistrzynie powiatufot. MOS

Mistrzowska drużyna, która 1 lutego w Zgorzelcu zmierzy się z mistrzami powiatów lwóweckiego, lubańskiego i zgorzeleckiego, w rozgrywkach strefowych wystąpiła składzie: Jowita Marszałek, Marta Drąg, Natalia Basta, Ewelina Gandziarowska, Dominika Sołkiewicz, Marta Rapacka, Kaja Potocka i Angela Kijowska. Opiekunem drużyny jest Jarosław Leszczyński.