Przeciąga się remont kina Forum

Przeciąga się remont kina Forum
fot. Gerard Augustyn Długo oczekiwany i obiecywany remont kina Forum przeciąga się. Prace planowo mają się zakończyć w połowie lutego. Samo kino ruszy jednak nie wcześniej niż na przełomie marca i kwietnia.
istotne.pl forum, remont, kino, ewa, zbroja

W odnowionym kinie Forum nadal wyświetlane będą filmy, wystawiane spektakle i organizowane różne widowiska. Tyle że, jak mówi Ewa Zbroja, dyrektor Bolesławieckiego Ośrodka Kultury, sala będzie o wiele bardziej nowoczesna, zyska na estetyce i akustyce.

W sali kinowej wymieniono praktycznie cały sprzęt: oświetlenie, projektory. Forum będzie miało też nowy ekran panoramiczny. Zaplecze sceniczne zaś zostało zaprojektowane tak, aby obsłudze łatwiej się pracowało. Koszt prac budowlanych to ponad 12 mln złotych.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy w odremontowanym obiekcie odbędzie się pierwszy seans. Ewa Zbroja przekonuje, że stanie się to tak szybko, jak tylko możliwe. Dystrybutorzy filmowi w całej Polsce powiadomieni zostali o etapie prac. Według dyrektorki BOK-u, sala Forum pod względem nowoczesności będzie mogła służyć mieszkańcom Bolesławca przez najbliższe 30 lat.

Przed robotnikami jeszcze sporo pracy w budynkuPrzed robotnikami jeszcze sporo pracy w budynkufot. Krzysztof Gwizdała

Remont kina przeciągnął się z powodu nieprzewidzianych prac dodatkowych. Odkryto m.in., że fundamentowanie niektórych fragmentów obiektu nie było zgodne z dokumentacją, którą posiadał projektant. Renowacja planowo zakończyć się ma w połowie lutego. Nowe Forum ruszy jednak nie wcześniej niż na przełomie marca i kwietnia.

(informacja GA/KG)