Znamy laureatów konkursu „Poznajemy Ojcowiznę”

Znamy laureatów konkursu „Poznajemy Ojcowiznę”
fot. B.org Na konkurs „Poznajemy Ojcowiznę” nadesłano 36 prac. Do powiatowego finału 5 edycji zakwalifikowało się 18 najlepszych.
istotne.pl konkurs, starostwo, poznajemy ojcowiznę

17 stycznia w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego podsumowano 5 edycję konkursu „Poznajemy Ojcowiznę”. Na konkurs nadesłano 36 prac. Ich tematyka była wyjątkowo różnorodna: od tekstów historycznych, po turystyczne, wspomnieniowe czy rodzinne. Poziom także był zróżnicowany. Jak powiedział Czesław Szmelter, od 5 lat przewodniczący jury konkursu, niektórzy uczestnicy nazbyt często korzystali z intelektualnego dorobku innych, nie podając przy tym źródła.

Nagrody otrzymali wszyscy uczniowie. Czesław Szmelter w imieniu jurorów serdecznie pogratulował uczestnikom konkursu i zaprosił ich do wzięcia udziału w następnej edycji.

fot. Jerzy Małachowski

W kategorii szkół podstawowych I miejsce zdobyła Adriana Galik z SP w Żeliszowie za pracę „Epizody z życia moich przodków”. Drugą nagrodę zaś otrzymała Aleksandra Bogielska, reprezentantka SP w Nowogrodźcu, za tekst „Pomnik Poczty Saskiej w Nowogrodźcu i okolicach”.

W kategorii gimnazjów – prace indywidualne: I miejsce zajął Adrian Drąg z Nowogrodżca za tekst „Człowiek o dwóch sercach”. II miejsce natomiast przypadło Oliwii Kus z Gimnazjum nr 4 w Bolesławcu za pracę „Kartka z rodzinnego pamiętnika”.

Były również nagrody w kategoriach zespołowych oraz za pracę multimedialną – tę zdobył Krzysztof Kozicki ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bolesławcu. Chłopca nagrodzono za dzieło „Kruszyn moje ulubione miejsca”.

fot. Jerzy Małachowski

Nagrody wręczali m.in.: wiceprezydent Bolesławca Maciej Małkowski, członek Zarządu Powiatu Bolesławieckiego Dariusz Kwaśniewski, naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta Krystyna Boratyńska czy Helena Szymula. Jurorami w konkursie byli Czesław Szmelter i Andrzej Olejniczak.

fot. Jerzy Małachowski

(informacja Starostwo Powiatowe/GA)