Chłopcy z elektronika są mistrzami powiatu w koszykówce

Piłka do gry w koszykówkę
fot. sxc.hu W sali sportowej ZSHiU rozegrano ostatnie mecze Mistrzostw Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Koszykówce Chłopców. W finale ZSE pokonał po zaciętej walce I LO 71:62.
istotne.pl 0 mecz, zawody, koszykówka, pceikk bolesławiec

Zawody rozegrano 17 stycznia. Mistrzem powiatu została drużyna ZSE, która we wcześniejszych meczach pokonała ZSOiZ 61:42, ZSHiU 87:36, ZSM 97:46 i II LO 58:24. Mistrzowie zdobyli 10 punktów (374:210 w koszach). Drugie miejsce w rozgrywkach zajęła drużyna I LO. Na trzeciej pozycji uplasowała się drużyna ZSOiZ. Czwarte miejsce przypadło ZSHiU, piąte – II LO. Na szóstej pozycji w mistrzostwach uplasował się zespół z ZSM.

Koszykarze z Zespołu Szkół ElektronicznychKoszykarze z Zespołu Szkół Elektronicznychfot. MOS

Mistrzowska drużyna zagrała w składzie: Bartosz Czubak, Mateusz Szewczyk, Mariusz Sokal, Wojciech Hroma, Wojciech Borzymek, Oskar Lewandowski, Łukasz Chmielnicki, Mateusz Chrząstowski, Zbigniew Owczarek, Krystian Orlak, Grzegorz Mikołajczyk, Jacek Dolatowski i Igor Szczukocki. Opiekunem koszykarzy z ZSE jest Tomasz Benesiewicz.

Wicemistrzowie powiatuWicemistrzowie powiatufot. MOS

Wicemistrzami powiatu zostali: Mateusz Zieliński, Marek Stefanik, Jakub Gryń, Bartosz Zatylny, Michał Łuczkowski, Miłosz Roztoczyński, Paweł Wilas i Marek Stępień. Opiekunem zespołu jest Piotr Matusiak.

Obie drużyny zakwalifikowały się do rozgrywek strefowych. I LO zagra 23 stycznia 2008 r. w Jeleniej Górze z mistrzami powiatów: kamiennogórskiego, jeleniogórskiego grodzkiego i jeleniogórskiego ziemskiego. Dzień później ZSE zmierzy się w sali I LO z mistrzami powiatów: zgorzeleckiego, lubańskiego i lwóweckiego. Początek o 10:00.