Album z fotografiami naszego miasta chce wydać Boleslawiec.org

Album z fotografiami naszego miasta chce wydać Boleslawiec.org
fot. www.sxc.hu Serwis Boleslawiec.org przymierza się do wydania albumu fotograficznego o naszym mieście. Planowany na jesień 2008 r. album ma się składać ze 100 zdjęć stu różnych autorów.
istotne.pl fotografia, istotne.pl, album

Rusza kolejna akcja portalu Boleslawiec.org. Tym razem proponujemy naszym Czytelnikom udział w powstaniu albumu z fotografiami Bolesławca. Album ukaże się prawdopodobnie późną jesienią 2008 r. Chcemy, by znalazło się w nim 100 zdjęć stu różnych autorów.

Zdjęcia mają pokazywać nasze miasto: miejsca wyjątkowe (te znane i te mniej znane), najbardziej urokliwe zakątki, ludzi z nim związanych. Chcemy także, by w albumie znalazły się fotografie Bolesławca o każdej porze roku – stąd też planowana data wydania.

„Od kiedy uruchomiliśmy galerię na Boleslawiec.org, zaskoczył nas poziom umieszczanych w niej zdjęć” opowiada o genezie pomysłu na album fotograficzny Krzysztof Gwizdała. „Przeglądając te prace, utwierdziliśmy się w przekonaniu, że wielu bolesławian, którzy na co dzień nie są zawodowo związani z fotografią, robi świetne zdjęcia. I chociażby z tego względu warto taki album wydać" dodaje.

Szczegóły dotyczące projektu podamy w połowie lutego. Już teraz zachęcamy jednak do fotografowania miasta i ludzi z myślą o umieszczeniu prac w albumie.

(informacja B.org)