ZSE jest mistrzem powiatu w koszykówce

Kosz do gry w koszykówkę
fot. sxc.hu Reprezentantki Zespołu Szkół Elektronicznych zwyciężyły w Mistrzostwach Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Koszykówce Dziewcząt. Zawodniczki z elektronika w finale pokonały koszykarki I LO 70:31.
istotne.pl 0 mecz, zawody, koszykówka, zse bolesławiec

Ostatnie mecze Mistrzostw Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Koszykówce Dziewcząt rozegrano w sali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych 15 stycznia. Koszykarki ZSE pokonały I LO 70:31, a reprezentantki II LO wygrały 27:20 z drużyną gospodarzy.

W klasyfikacji końcowej mistrzostw najlepszą okazała się drużyna ZSE – 8 punktów (223:81 w koszach), która na koncie miała same zwycięstwa. We wcześniejszych meczach rozgrywek dziewczęta z elektronika pokonały ZSHiU 69:14, I LO 42:16 i ZSOiZ 42:20. Drugie miejsce zajął zespół z II LO. Na trzeciej pozycji zaś uplasowała się drużyna I LO.

Mistrzynie powiatu zagrały w składzie: Sara Czubak, Magda Tyberek, Joanna Bartko, Anna Jamróz, Katarzyna Baryluk, Ewa Miazga, Ola Kondracka, Anna Kowalska, Marlena Ruszat, Anna Prytycka, Katarzyna Romaszka. Opiekunem drużyny jest Tomasz Benesiewicz. Dziewczęta z ZSE będą reprezentować nasz powiat w rozgrywkach strefowych.

17 stycznia w sali sportowej ZSHiU rozegrana zostanie ostatnia kolejka rozgrywek w kategorii chłopców. Początek o 10:30. Spotkają się: ZSE z I LO, II LO z ZSOiZ i ZSHiU z ZSM. Obecnie prowadzi ZSE przed I LO. Serdecznie zapraszamy.