Racketloniści TOP wygrali turniej w Łodzi

Racketloniści TOP wygrali turniej w Łodzi
fot. TOP Zawodnicy TOP Bolesławiec wygrali Ogólnopolski Turniej Rackletona. Krzysztof Samonek wywalczył pierwsze miejsce. Drugi z boleslawian – Norbert Stolicki – zajął miejsce drugie.
istotne.pl top bolesławiec, racketlon, samonek, stolicki

Krzysztof Samonek i Norbert Stolicki stanęli na podium Ogólnopolskiego Turnieju Racketlona, który odbył się w Łodzi. Krzysztof Samonek pokonał w finale Norberta Stolickiego i zajął pierwsze miejsce. Norbert Stolicki został wiceliderem. W turnieju uczestniczyło 34 najlepszych racketlonistów z całej Polski. W łódzkich zawodach debiutowała także Magdalena Grzybowska. Mistrzyni Polski w tenisie zajęła ostatecznie 4 miejsce.

Zdobywając pierwsze miejsce, Krzysztof Samonek udowodnił, że jego zwycięstwo nad Mistrzem Polski Rafałem Rykowskim, w listopadzie w Poznaniu, nie było przypadkowe. Tym razem, w drodze do zwycięstwa grupy Open, Samonek pokonał wyżej sklasyfikowanych w rankingu Polskiej Federacji Racketlona: Leszka Borysa i Norberta Stolickiego.

Bolesławianie na Mistrzostwach Świata w Holandii

Łodzki turniej był dla bolesławian dobrym sprawdzianem formy przed Mistrzostwami Świata, które odbędą się pod koniec grudnia w Holandii. Weźmie w nich udział również Mistrzyni Polski i zawodniczka TOP Bolesławiec Krystyna Szwajkowska. Cała bolesławiecka trójka zawodników będzie reprezentować Polskę w turnieju drużynowym!

Wiadomo już, że w pierwszej rundzie Mistrzostw Świata Polska (3 zawodników TOP Bolesławiec) zagra trudny mecz z reprezentacją Anglii. Jeśli go wygra, to w kolejnym pojedynku nasza reprezentacja zmierzy się z Niemcami – faworytami tego turnieju.

W grach indywidualnych przeciwnikiem Norberta Stolickiego będzie Christian Wall (Szwecja), zaś Krzysztof Samonek zmierzy się z Gertem Peersmanem (Belgia). Teoretycznie słabszym przeciwnikiem jest Belg, jednak w kolejnej rundzie Samonek może trafić zarówno na Niemca – Elmara Schauba, jak i na obecnego Mistrza Świata – Mikko Karkkainena. Krystyna Szwajkowska zagra swój pierwszy mecz z Austryjaczką - Sandrą Ettenauer. W dalszej fazie turnieju nasza zawodniczka może trafić na numer trzy światowego rankingu – Lindę Jansson ze Szwecji.

(informacja TOP Bolesławiec/MZ)