Możesz pomóc prześladowanym kobietom

Możesz pomóc prześladowanym kobietom
fot. Amnesty International W tym roku akcja Amnesty International skierowana jest przeciwko prześladowaniu kobiet. Pisząc list, możesz pomóc.
istotne.pl prawo, amnesty international, człowiek

Maraton odbywa się ósmy raz. Organizuje go Amnesty International (AI), organizacja broniąca praw człowieka. Napisanie własnych listów w obronie kobiet zapowiedziało szereg znanych postaci, m.in. Hanna Gronkiewicz-Waltz, Aga Zaryan, Ewelina Flinta. Rok temu w Polsce napisano prawie 22 tysiące listów (i ponad 110 tysięcy na świecie). Na 12 spraw z poprzedniego maratonu, 6 znalazło już pozytywny finał.

W tym roku listy należy pisać w sprawie pięciu kobiet. Listy powinny być krótkie, uprzejme i odwołujące się do faktów (które znajdziesz poniżej w linkach w opisie konkretnych przypadków). Listy można pisać po polsku. Po napisaniu należy go wysłać na adres, który również znajdziesz w poniższych linkach przy opisie każdego przypadku. Kopię listu należy wysłać też do ambasady danego kraju w Polsce. Jeśli dostaniesz odpowiedź, prześlij ją do polskiego oddziału AI.

Bolesławiec.org zachęca do udziału w akcji.

(informacja KG)

Zobacz także

Maraton – informacje ogólne

Honduras: Jessica García

Indie: Bilqis Yakoob Rasool

Myanmar (Birma): Daw Aung San Suu Kyi

Rosja: Anna Politkowska † (w sprawie uczciwego śledztwa dotyczącego zabójstwa Politkowskiej)

Uchodźczynie we wschodnim Czadzie