Otwarto wystawę „Nasze miejsca”

Otwarto wystawę „Nasze miejsca”
fot. Marcin Zabawa W Galerii Zdolnych Młodzieżowego Domu Kultury można oglądać ekspozycję „Nasze miejsca”, zorganizowaną w ramach rządowego programu „Zero tolerancji dla przemocy w szkole”.
istotne.pl literatura, koncert, wystawa, mdk, nasze, miejsca

Wernisaż wystawy odbył się 22 grudnia w Galerii Zdolnych Młodzieżowego Domu Kultury. Celem projektu „Nasze miejsca”, zrealizowanego w ramach rządowego programu „Zero tolerancji dla przemocy w szkole”, było ocalenie od zapomnienia wspomnień związanych z magicznymi miejscami Bolesławca i okolicznych miejscowości. Przedsięwzięcie adresowane było do wszystkich mieszkańców naszego miasta i powiatu: bez względu na to, ile mają lat i jak długo zamieszkiwali te tereny.

Ewa Lijewska i Władysław BakalarzEwa Lijewska i Władysław Bakalarzfot. Marcin Zabawa

„Dla mnie organizacja tego typu projektów to wielka przyjemność” mówi Ewa Lijewska, dyrektor MDK. „Widziałam ogromne zaangażowanie zarówno nauczycieli, jak i uczestników. Naprawdę włożyli w to całe serce – tym bardziej że mieliśmy mało czasu. Ale warto było!” dodaje.

fot. Marcin Zabawa
fot. Marcin Zabawa

Warto – nie tylko ze względu na zaprezentowane w galerii MDK prace plastyczne, wykonane w różnych technikach (m.in. grafiki, dzieła z ceramiki, witraże). W ramach projektu bolesławiecki dom kultury wydał również pierwszą w swojej historii publikację książkową „Nasze miejsca”. Znalazły się w niej teksty powstałe na warsztatach literackich MDK, ale nie tylko. Do antologii włączono także dwa opowiadania napisane przez Pawła Śliwko.

fot. Marcin Zabawa

Wszyscy przybyli na wernisaż mieli okazję obejrzeć film o najpiękniejszych miejscach Bolesławca, zrealizowany przez młodzież z medialnej pracowni animacji społecznej MDK.

Ratusz z ceramiki: praca Katarzyny KłopotekRatusz z ceramiki: praca Katarzyny Kłopotekfot. Marcin Zabawa
fot. Marcin Zabawa

Otwarciu wystawy towarzyszył też pierwszy koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu młodzieży z pracowni muzycznej. Koncert wyjątkowy i rodzinny. Na wspólne kolędowanie namówiono bowiem mamy młodych wokalistek z MDK. „W przyszłości może uda się nakłonić do wspólnego śpiewania władze. Wszystko przed nami” mówi Ewa Lijewska.

fot. Marcin Zabawa
fot. Marcin Zabawa

(informacja GA)