FMS zorganizowała Zabawę Mikołajkową

FMS zorganizowała Zabawę Mikołajkową
fot. FMS Bolesławiecka Federacja Młodych Socjaldemokratów zorganizowała zabawę świąteczną dla dzieci ze świetlicy środowiskowo-profilaktycznej. Akcję wsparli członkowie Rady Powiatowej SLD i prywatni sponsorzy.
istotne.pl sld, mikołajki, fms

Zabawa Mikołajkowa dla dzieci ze świetlicy środowiskowo-profilaktycznej, działającej przy Szkole Podstawowej nr 4, odbyła się 13 grudnia w sali na terenie Ogrodów Działkowych „Gwarek”. Młodzi Socjaldemokraci zaplanowali dwugodzinną imprezę, której gościem specjalnym był przybysz z odległej Laponii – Święty Mikołaj (do Bolesławca przyjechał wraz ze swoim pomocnikiem Elfem). Przywiózł on maluchom świąteczne prezenty. Niemniej przed ich wręczeniem postanowił poznać dzieciaki bliżej – poprzez organizację różnego rodzaju konkursów.

fot. FMS

Na początku odbył się test wiedzy świątecznej, w którym dzieci miały okazję wykazać się swoją wiedzą na temat tradycji Bożego Narodzenia. Następnie Mikołaj podzielił dzieci na cztery 5-osobowe grupki, które rywalizowały ze sobą m.in. w konkursie „Elfi Kalambur” oraz w rozwiązywaniu rebusów czy rysowaniu wymarzonego drzewka świątecznego. Emocje sięgały zenitu, gdyż do wygrania były słodkie upominki. Na koniec każdy maluch rozmawiał z Mikołajem w cztery oczy i otrzymał od niego świąteczny prezent.

fot. FMS
fot. FMS

„Chciałbym serdecznie podziękować dzieciom za przybycie na spotkanie ze świętym Mikołajem, świetną zabawę i uśmiech na ich twarzach. Możliwość zobaczenia, jak wiele radości sprawia im zabawa z naszym gościem, jest dla nas wspaniałym prezentem” mówi Michał Banaś, przewodniczący FMS w powiecie bolesławieckim. „Organizacja mikołajków to kolejny sukces naszej federacji, dzięki ciężkiej pracy naszych członków mogliśmy po raz kolejny zobaczyć szczere uśmiechy na twarzach dzieci, które z wielką radością brały udział w zabawach mikołajkowych. Takie chwile utwierdzają nas w przekonaniu, że to, co robimy, jest naprawdę potrzebne” dodaje Paweł Zieliński, sekretarz FMS. „Pragnę również złożyć podziękowania na ręce wszystkich osób, które swoim wsparciem umożliwiły Mikołajowi przybycie do naszego miasta” kończy Banaś.

fot. FMS

W akcji udział wzięli: Michał Banaś, Paweł Zieliński, Izabela Gruchawka, Patryk Kania, Krzysztof Laskowski, Pamela Banaszak, Łukasz Ludwikowski, Magdalena Herdzik oraz Ada Mroczko. Zabawę wsparli członkowie Rady Powiatowej Sojuszu Lewicy Demokratycznej i prywatni sponsorzy.

(informacja Michał Banaś/GA)