4 racketlonistów TOP zagra w kadrze narodowej!

4 racketlonistów TOP zagra w kadrze narodowej!
fot. K. Szwajkowska Krystyna Szwajkowska, Krzysztof Samonek, Norbert Stolicki i Jacek Szubert zakwalifikowali się do kadry narodowej. Bolesławianie będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata w Rackletlonie, które odbędą się pod koniec grudnia w Rotterdamie.
istotne.pl top bolesławiec, racketlon, jacek szubert, krystyna szwajkowska, samonek, stolicki

Czwórka zawodników TOP Bolesławiec: Krystyna Szwajkowska, Krzysztof Samonek, Norbert Stolicki i Jacek Szubert będzie broniła polskich barw narodowych na Mistrzostwach Świata w Racketlonie. Bolesławianie zasilą kadrę A. Mistrzostwa zostaną rozegrane 27 - 30 grudnia w Rotterdamie.

Norbert Stolicki, Krzysztof Samonek, Jacek Szubert.Norbert Stolicki, Krzysztof Samonek, Jacek Szubert.fot. TOP

Kadra Polski została wyłoniona po zakończeniu ogólnopolskiego turnieju w racketlonie, który odbył się w miniony weekend w Poznaniu. Na turnieju znakomicie zaprezentowała się Krystyna Szwajkowska. Nasza zawodniczka zajęła pierwsze miejsce w kategorii Open. Równie udany występ zanotował Krzysztof Samonek. Bolesławianin wygrał pojedynek z aktualnym Mistrzem Polski – Rafałem Rykowskim – co dało mu pierwsze miejsce w kategorii Open mężczyzn. W tej samej kategorii Norbert Stolicki zajął miejsce trzecie. Czwarty kadrowicz z TOP Bolesławiec – Jacek Szubert – nie uczestniczył w poznańskim turnieju. Bolesławianin nie mógł grać z powodu kontuzji. Nie przeszkodziło mu to jednak w zakwalifikowaniu się do narodowej kadry.

(informacja TOP Bolesławiec/MZ)