Krystyna Szwajkowska wystąpiła w Wilson Bavarian Open

Krystyna Szwajkowska wystąpiła w Wilson Bavarian Open
fot. K. Szwajkowska W miniony weekend w Furth koło Norymbergi rozegrano prestiżowy turniej racketlona Wilson Bavarian Open. Krystyna Szwajkowska, jedyna Polka w zawodach, doszła do finału i uległa jedynie Niemce Silke Altman.
istotne.pl turniej, racketlon, krystyna szwajkowska

W międzynarodowym turnieju racketlona – jako jedyna Polka – wystąpiła Krystyna Szwajkowska. Zawodniczka TOP zmierzyła się w Furth ze swoimi odwiecznymi rywalkami z czołówki światowej. W półfinale pokonała reprezentantkę Niemiec Irenę Seifert (9 pozycja w rankingu światowym).

fot. TOP Bolesławiec

Na uwagę zasługuje bardzo dobry występ Krystyny w tenisie stołowym. Bolesławianka pokonała rywalkę w jej sztandarowej dyscyplinie (21:19). Dalej było już łatwiej: 21:3 w badmintonie, 21:13 w squashu. Po trzech dyscyplinach nasza reprezentantka uzyskała 27-punktową przewagę. Mecz tenisa ziemnego (13:21) nie miał już większego znaczenia dla wyniku spotkania.

Finał z Niemką Silke Altman (4 pozycja w rankingu światowym) trzymał wszystkich widzów w napięciu. Po pierwszych dwóch konkurencjach prowadziła nasza zawodniczka (tenis stołowy 21:17, badminton 21:7). Zanosiło się na dużą sensację. Niemiecka widownia zamilkła. Niemniej squash poprawił notowania niemieckiej sportsmenki (6:21). Po trzech rozegranych dyscyplinach mecz praktycznie zaczął się od początku. O wyniku miał zadecydować mecz tenisa ziemnego. Przy aplauzie i dopingu międzynarodowej publiczności obie panie stoczyły widowiskowy pojedynek, zakończony wynikiem 17:21. Co dało 1 punkt przewagi Silke Altman i zwycięstwo w całym turnieju.

fot. TOP Bolesławiec

Już w najbliższy piątek Krystyna Szwajkowska wystąpi w odbywających się w Wiedniu Mistrzostwach Świata gier podwójnych w racketlonie. W mikście z Jackiem Szubertem z Bolesławca i w deblu, w parze z Agatą Doroszkiewicz z Gdańska.

(informacja TOP Bolesławiec/GA/MZ)