Siatkarze TOP pokonali drużynę MPK Bogatynia 3:0

Siatkarze TOP Bolesławiec
istotne.pl 0 top bolesławiec, mecz

W minioną sobotę, 17 listopada, rozegrano ostatnią kolejkę pierwszej rundy rozgrywek IV ligi siatkarzy. Zawodników z TOP Bolesławiec podejmowała drużyna MPK Bogatynia. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem bolesławian (20:25, 18:25, 16:25). Poprawny odbiór zagrywki rywali i konsekwentna realizacja założeń taktycznych okazały się kluczem do sukcesu bolesławieckich siatkarzy.

Zespół ani na moment nie oddał inicjatywy, cały mecz przebiegał pod dyktando zawodników TOP. Siatkarze z Bolesławca nie ustrzegli się jednak błędów. Po dwóch wygranych setach na początku trzeciego w szeregi gości wkradła się dekoncentracja. Jednak dzięki szybkiej reakcji trenera, który poprosił o czas i skutecznie zmobilizował zespół, set zakończył się zdecydowanym zwycięstwem TOP.

Na ostateczny układ tabeli po pierwszej rundzie trzeba poczekać, gdyż zespół Pogoń Góra, który na razie jest wiceliderem, nie rozegrał jeszcze jednego spotkania. Ale już teraz wiadomo, że nasza drużyna – w najgorszym wypadku – zajmie drugie miejsce.