MDK zaprasza do udziału w literackim projekcie „Nasze miejsca”

MDK zaprasza do udziału w literackim projekcie „Nasze miejsca”
fot. sxc.hu Młodzieżowy Dom Kultury zachęca do zaprezentowania własnych wspomnień o Bolesławcu lub jego okolicach. Projekt „Nasze miejsca” adresowany jest do wszystkich mieszkańców naszego powiatu. Prace można nadsyłać do 30 listopada.
istotne.pl projekt, konkurs, literatura, mdk

Jeżeli spacerując ulicami naszego miasta lub pobliskiej miejscowości, mijasz miejsca nieodparcie kojarzące Ci się z dzieciństwem, miejsca szczególne, przywołujące wydarzenia sprzed lat (wielu lub niewielu) – podziel się z innymi tym, co dla Ciebie miłe, cenne; co chciałbyś ocalić od zapomnienia.

Czas zmienia znane nam okolice. Pozostają jednak drobne ślady minionych dni – to rozpoznawane przez Ciebie i wyłącznie Tobie znane miejsca z Twojej przeszłości. Chcemy nanieść na mapę naszego miasta i pobliskich miejscowości siatkę wspomnień ich mieszkańców; nadać bardzo osobiste znaczenie tej przestrzeni.

Ta szczególna mapa, wzbogacona o Twoje wspomnienia, pozwoli zachować dla przyszłych pokoleń istotne szczegóły, które współtworzą klimat znanych nam ulic, szkolnych boisk, miejskiego lasku czy nadrzecznych łąk. Pozwoli ocalić ulotne emocje, krótkie chwile i drobne wydarzenia, które kształtują nasze życie w naszych miejscach.

Zapraszamy zatem do udziału w szczególnym przedsięwzięciu – projekcie pod nazwą „Nasze Miejsca”, adresowanym do wszystkich mieszkańców naszego miasta i powiatu: bez względu na to, ile mają lat i jak długo zamieszkiwali te tereny.

Chętni do zaprezentowania własnych wspomnień i refleksji proszeni są o uczynienie tego w literackiej formie – prozą (tekst do trzech stron standardowego wydruku w formacie A4). Prace nadsyłać można do 30 listopada 2007 roku na adres: Warsztaty Literackie, Młodzieżowy Dom Kultury im. Stanisława Wyspiańskiego, ul. Grunwaldzka 5, 59-700 Bolesławiec.

Do tekstów prosimy dołączyć krótką informację o autorze (imię, nazwisko, adres zamieszkania, telefon kontaktowy); prosimy także o podanie wieku i skreślenie kilku słów o sobie. Wybrane prace ukażą się drukiem w publikacji przygotowanej przez Warsztaty Literackie MDK, której prezentacja odbędzie się w drugiej połowie grudnia br.

Młodzieżowy Dom Kultury w ramach projektu „Nasze Miejsca” zaprasza również wszystkich zainteresowanych do udziału w warsztatach plastycznych, prowadzonych przez pracownie plastyczne MDK (witraż, grafika, ceramika), oraz do włączenia się w działania pracowni wokalnej, która przygotowuje świąteczny koncert kolęd. Szczegółowe informacje można uzyskać w Dziale Organizacji MDK, pod numerem telefonu 075 644 65 66.

Projekt Młodzieżowego Domu Kultury im. Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu dofinansowany został w ramach Rządowego Programu „Zero tolerancji dla przemocy w szkole”. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w projekcie.

(informacja MDK/GA)