Miasto przekazało respirator szpitalowi powiatowemu

Miasto przekazało respirator szpitalowi powiatowemu
fot. Marcin Zabawa Urządzenie działa od października. W ubiegłym tygodniu prezydent przekazał je oficjalnie szpitalowi.
istotne.pl szpital, szpital powiatowy, respirator

Warte 80 tys. złotych urządzenie zostało przekazane bolesławieckiemu szpitalowi powiatowemu 15 listopada, choć na oddziale używane jest już od października. Urządzenie dostarcza powietrze do płuc chorego wspomagając jego własne oddechy lub zastępując je całkowicie. Respirator jest kolejnym urządzeniem medycznym, którego zakup sfinansował samorząd miejski i oddał w użyczenie szpitalowi. W ubiegłym roku do szpitala trafiło urządzenie do hemofiltracji (aparat do wykonywania ciągłych terapii pozaustrojowych), a w 2005 roku z budżetu miasta dofinansowano zakup laparoskopu i gastrofibroskopu.

Jarosław Kuc, ordynator oddziału, prezentuje działanie respiratoraJarosław Kuc, ordynator oddziału, prezentuje działanie respiratorafot. Marcin Zabawa

W sumie dotychczasowa pomoc udzielona przez samorząd miejski szpitalowi powiatowemu w Bolesławcu wynosi ok. 3 mln zł. W najbliższym czasie miasto planuje również przeznaczyć ponad 50 tys. zł na wymianę okien na oddziale dziecięcym.

Na pierwszym planie: Jarosław Kuc, Piotr Roman, Urszula Fuchs i Cezary PrzybylskiNa pierwszym planie: Jarosław Kuc, Piotr Roman, Urszula Fuchs i Cezary Przybylskifot. Marcin Zabawa

W tym miesiącu nastąpiło również kolejne umorzenie zaległości w podatku od nieruchomości. Prezydent Piotr Roman podjął decyzję o umorzeniu zaległość z tytułu X raty za rok 2007 wraz z odsetkami za zwłokę. Decyzja prezydenta Bolesławca o umorzeniu zaległości w podatku od nieruchomości ma m.in. pomóc w spełnieniu przez szpital powiatowy warunków określonych w decyzji Wojewody Dolnośląskiego dla pomyślnego zakończenia procesu restrukturyzacji.

(informacja UM/ KG)