BKS Bobrzanie przegrał ze Śląskiem II Wrocław 1:2

Tymczasowe logo klubu BKS Bobrzanie Bolesławiec
fot. BKS Kolejnej porażki doznali piłkarze I drużyny BKS Bobrzanie Bolesławiec. Bolesławianie przegrali u siebie ze Śląskiem II Wrocław 1:2. Obie bramki dla gości padły w ostatnich minutach spotkania.
istotne.pl 0 mecz, śląsk ii wrocław, bks bolesławiec

W sobotę piłkarze I drużyny BKS Bobrzanie Bolesławiec rozgrywali mecz ze Śląskiem II Wrocław. W pierwszej połowie na boisku niewiele się działo. Żadna z drużyn nie forsowała tempa. Pierwszą groźną akcję bolesławianie skonstruowali w 21 minucie. W długi róg strzelał Paweł Rissmann, ale piłka minęła słupek bramki gości. W 25 minucie na bramkę BKS uderzał Robert Kaźmierczak, ale Marek Przykłota obronił ten strzał. W 35 minucie bolesławianie wyszli na prowadzenie. Z rzutu rożnego zagrywał Łukasz Rudyk, a piłkę do bramki głową skierował Błażej Rajchel.

Łukasz RudykŁukasz Rudykfot. Marcin Zabawa

Dopiero w drugiej połowie meczu kibice obejrzeli nieco ciekawszą grę. Śląsk atakował BKS bronił się. Na bramkę Marka Przykłoty strzelali Tomasz Rudolf i Kamil Bliński, lecz wynik spotkania się nie zmieniał. W 73 minucie bolesławianie mieli bardzo dobrą sytuację do zdobycia drugiego gola. Piotr Stańko, będąc w polu karnym gości, otrzymał dokładne podanie od Chrystiana Serkiesa, ale strzelił wprost w bramkarza gości. W 85 minucie goście wyrównali. Marka Przykłotę pokonał Robert Kaźmierczak. Pięć minut później sędzia uznał, że Marek Kumoś faulował wrocławianina i podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Tomasz Rudolf i strzałem w okienko bramki ustalił wynik spotkania na 2:1 dla Śląska. BKS doznał 6 porażki (4 z rzędu) i spadł na 5 miejsce w tabeli rozgrywek. Nasz drużyna ma do rozegrania jeszcze dwa spotkania na wyjeździe. W najbliższą sobotę BKS zagra z Orlą Wąsosz, a za dwa tygodnie nasi piłkarze zagrają z Nysą Zgorzelec.

Tomasz JasińskiTomasz Jasińskifot. Marcin Zabawa

BKS Bobrzanie Bolesławiec wystąpił w składzie: Marek Przykłota, Grzegorz Nowak, Paweł Demczar, Błażej Rajchel, Marek Kumoś, Krzysztof Szymański (Piotr Stańko), Mateusz Mucha (Tomasz Krzywonos), Tomasz Jasiński, Łukasz Rudyk, Chrystian Serkies, Paweł Rissman (Piotr Halkowicz). Żółtymi kartkami zostali ukarani Grzegorz Nowak i Tomasz Krzywonos.