Lidia Geringer de Oedenberg spotkała się z bolesławianami

Lidia Geringer de Oedenberg spotkała się z bolesławianami
fot. Marcin Zabawa W Bolesławcu gościła Lidia Geringer de Oedenberg. Posłanka do Parlamentu Europejskiego odpowiadała na pytania bolesławian oraz ogłosiła konkurs „Europa 2020”.
istotne.pl lidia geringer de oedenberg, unia europejska

W sobotę w Bolesławcu gościła Posłanka do Parlamentu Europejskiego – Lidia Geringer de Oedenberg. Spotkanie z eurodeputowaną odbyło się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego. Na spotkanie przyszło wielu młodych ludzi. Byli też nauczyciele z bolesławieckich szkół.

fot. Marcin Zabawa

Lidia Geringer de Oedenberg mówiła o korzyściach dla Polski, wynikających z przynależności do Unii Europejskiej. Moderatorem spotkania był asystent europosłanki – Daniel Biernat. W drugiej części spotkania Lidia Geringer de Oedenberg odpowiadała na pytania bolesławian. Pytano między innymi: o zagrożenia wiążące się z wprowadzeniem w naszym kraju waluty euro, o ocenę działań minister Fotygi oraz o politykę Unii Europejskiej wobec bezrobocia wśród młodych ludzi.

fot. Marcin Zabawa

Na zakończenie godzinnego spotkania Lidia Geringer de Oedenberg przeprowadziła minikonkurs. Kilka osób z sali, które poprawnie odpowiedziały na zadane przez europosłankę pytanie, otrzymało drobne nagrody rzeczowe. Na zakończenie godzinnego spotkania Lidia Geringer de Oedenberg ogłosiła nowy konkurs "Europa 2020". Osoby, które chcą wygrać wycieczkę do Parlamentu Europejskiego, mają za zadanie opisać, jak będzie wyglądała Polska i Europa za 13 lat. Prace będą przyjmowane do 30 listopada. Szczegółowe informacje o konkursie można znaleźć na stronie internetowej europosłanki.

(informacja MZ)

Zobacz także

Konkurs Europa 2020