Nowe telewizory i DVD ma I LO

Nowe telewizory i DVD ma I LO
fot. B.org Trzy zestawy TV oraz DVD zasiliły gabinety polonistyczne w I LO. Sprzęt został zakupiony ze środków Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju I LO.
istotne.pl liceum, stowarzyszenie, czernatowicz, stanisław małkowski, cezary

Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju I LO w listopadzie obchodziło rocznicę swojego powołania, a w kwietniu br. zostało zarejestrowane. Przypomnijmy – celem Stowarzyszenia jest wszechstronna pomoc szkole, w tym także materialna.

„W tym roku jednak nie uda nam się jeszcze uzyskać statusu organizacji pożytku publicznego, a co za tym idzie pozyskiwać bezpośrednio 1% podatku na konto” tłumaczy Stanisław Małkowski, pełniący funkcję prezesa Stowarzyszenia. Dlatego też ci, którzy zechcą wspomóc je finansowo, będą mogli przy rozliczeniach, podobnie jak w ubiegłym roku, skorzystać ze specjalnego subkonta, które udostępniło za darmo Stowarzyszenie Ziemia Bolesławiecka. Dzięki przekazaniu odpisu z podatku udało się dotychczas pozyskać ponad 2 750 zł, które przeznaczono na zakup sprzętu.

Stanisław Małkowski i Cezary CzernatowiczStanisław Małkowski i Cezary Czernatowiczfot. Katarzyna Żak

„Telewizory oraz DVD już trafiły do gabinetów polonistycznych, gdzie z pewnością zostaną wykorzystane w trakcie zajęć lekcyjnych” mówi dyrektor Cezary Czernatowicz. „Zainteresowanych dalszą pomocą na rzecz Stowarzyszenia odsyłamy na stronę I LO, gdzie można uzyskać numer konta” dodaje Stanisław Małkowski.

(informacja Katarzyna Żak/GA)