TOP: trzecie zwycięstwo w siatkarskiej lidze juniorów!

Logo TOP Bolesławiec
fot. TOP Siatkarze TOP Bolesławiec pokonali Rosiek Syców 3:2 (25:23, 23:25, 26:28, 25:20, 15:13). Bolesławianie zajmują I miejsce w grupie I dolnośląskiej ligi juniorów.
istotne.pl 0 top bolesławiec, syców, rosiek

W niedzielę siatkarze TOP Bolesławiec rozgrywali 3 spotkanie w dolnośląskich rozgrywkach juniorów. Przeciwnikiem naszej drużyny był Rosiek Syców. Początek pierwszego seta był wyrównany (walka punkt za punkt). Później TOP wyszedł na prowadzenie 18:14. Niestety, błędy naszych siatkarzy pozwoliły gościom na odrobienie strat. Końcówka seta była nerwowa, ale na szczęście bolesławianie wygrali 25:23.

W drugim secie TOP kilka razy obejmował prowadzenie, po czym je tracił. W końcówce seta Kaczurowski zdobył ważny punkt, i na tablicy wyników był rezultat 23:23. Końcówka drugiej odsłony spotkania należała jednak do gości. Sycowianie pokonali bolesławian 25:23.

Trzeci set na początku kontrolowali bolesławianie. O przegranej TOP zadecydowała gra w końcówce. Przy stanie 23:23 atak autowy Włoszczyńskiego dał sycowianom piłkę setową. TOP zdołał jeszcze nawiązać walkę. Grę na przewagi zakończył autowy atak Marcinkiewicza. Rosiek pokonał TOP 28:26. W czwartym secie zdecydowanie przeważali siatkarze z Bolesławca. TOP wypracował wysoką przewagę i nie oddał jej do końca seta, wygrywając 25:20.

O zwycięstwie w meczu rozstrzygnął tie-break. Dobra gra Marcinkiewicza, Kaczurowskiego i Świerzewskiego dała bolesławianom prowadzenie 8:5. Po zmianie stron sycowianie skutecznie kontratakowali i zdobyli punkt kontaktowy (13:14). Dobry odbiór Marcinkiewicza, precyzyjne rozegranie Biczaka i mocny atak Świerzewskiego dały bolesławianom upragniony 15 punkt. TOP wygrał całe spotkanie 3:2 (25:23, 23:25, 26:28, 25:20, 15:13).

Po trzech kolejkach spotkań bolesławianie zajmują pierwsze miejsce w swojej grupie. Kolejne spotkanie TOP rozegra 26 października we Wrocławiu. Przeciwnikiem naszej drużyny będzie Gwardia Wrocław.