Za nami druga odsłona projektu „Ona i on”

Za nami druga odsłona projektu „Ona i on”
fot. Marcin Zabawa Widzowie mieli okazję obejrzeć wystawę fotografii, malarstwa i rzeźby. Ekspozycji towarzyszył happening i minirecital Hanny Woźnicy.
istotne.pl projekt, wystawa, wernisaż, ona i on

Około stu osób przyszło na otwarcie wystawy fotografii, malarstwa i rzeźby, które miało miejsce się w piątek 24 października w Concordii. Ekspozycja rozpoczęła się minirecitalem skrzypcowym Hanny Woźnicy. Następnie Jacek Osłoński przedstawił happening, w którym aktywnie mogli uczestniczyć wszyscy zebrani.

fot. Marcin Zabawa

Aktor wyłonił się zza foliowej kotary, wokół której rozmieszczone były pudełka z przedmiotami związanymi z kobietą i mężczyzną. Widzowie wkładali do kartonów ręce i dotykali eksponatów. „Chcieliśmy skłonić ludzi do bliższych relacji ze sztuką” mówi Martyna Woźnica, pomysłodawczyni happeningu.

fot. Marcin Zabawa

Galeria w dawnej hali fabrycznej, zwykłe przedmioty umieszczone w innym niż zazwyczaj kontekście – wszystko to w zamyśle twórców miało budzić w widzach pytanie: jakie są granice sztuki?

fot. Marcin Zabawa

Pracom Martyny Woźnicy, Martyny Sidorowicz, Wojtka Hertmana oraz Jacka Osłońskiego towarzyszyły teksty poetyckie Łukasza Ludwikowskiego i Izabeli Pajkiert.

fot. Marcin Zabawa

Trzecią odsłonę projektu „Ona i On” będzie można zobaczyć 31 października o 18:00. Na placu przed Concordią odbędzie się fireshow w wykonaniu grupy PironiX. W galerii, przy świetle świec oraz akompaniamencie kwartetu smyczkowego, swoje dzieła zaprezentują Barbara Bednarowicz, Justyna Turek, Katarzyna Kłopotek i Edyta Orlińska.

Portal IstotneInformacje.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

(informacja ii)