Krzysztof Jasiński w kadrze Polski w taekwondo

Krzysztof Jasiński w kadrze Polski w taekwondo
fot. Marcin Zabawa Mistrz Polski juniorów w taekwondo olimpijskim wywalczył pierwsze miejsce w Turnieju Pretendentów w Ciechanowie. Zawodnik UKS Ilyo weźmie udział w Mistrzostwach Europy, które odbędą się w przyszłym roku w Szwecji.
istotne.pl taekwondo, uks ilyo, krzysztof jasiński

Udanie zakończył sezon Uczniowski Klub Sportowy Ilyo Bolesławiec. W sobotę 25 października Krzysztof Jasiński, aktualny Mistrz Polski Juniorów, potwierdził swoją klasę, zajmując pierwsze miejsce w Turnieju Pretendentów w Ciechanowie. Krzysztof będzie reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy, które odbędą się w maju 2009 r. w Trelleborg (Szwecja).

Natomiast podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, które rozegrano 26 października w Opolu, zawodnicy UKS Ilyo zdobyli łącznie 7 medali (3 złote, 2 srebrne i 2 brązowe). Tego samego dnia odbył się też turniej sprawdzający zawodników kadr wojewódzkich juniorów i juniorów młodszych. W zawodach triumfowali bolesławianie: Adam Filipek i Kamil Serafin.

fot. UKS Ilyo

W sezonie 2008 klub zdobył 3 medale na Mistrzostwach Polski, w tym dwa złote. „Już w tym roku zaczynamy przygotowania do 10, jubileuszowego sezonu naszego klubu. Ten sezon był dla nas jednym z najważniejszych, przede wszystkim z powodu zorganizowania tak dużej imprezy ogólnopolskiej, jaką były finały XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Taekwondo Olimpijskim (WTF)” mówi Bolesław Dolecki, prezes UKS Ilyo. – „Awans naszego zawodnika do kadry narodowej to ogromny powód do zadowolenia. W Ogólnopolskim Systemie Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży uzyskaliśmy 50 punktów. W naszej dyscyplinie jesteśmy najlepszym klubem na Dolnym Śląsku”.

„Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego przeprowadzenia finałów Taekwondo Olimpijskiego w ramach XIV OOM w Bolesławcu, oraz tym, którzy udzielili nam wsparcia i pomocy w sezonie 2008. Także redakcji Istotnych Informacji za sprawny patronat medialny nad finałami historycznej już XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży” dodaje Mariusz Sulma, trener UKS Ilyo.

(informacja UKS Ilyo/ii)