PO: wypij kawę z radnym

PO: wypij kawę z radnym
fot. B.org Bolesławiecka Platforma Obywatelska zaprasza mieszkańców naszego powiatu do restauracji Liliput na spotkanie z radnymi.
istotne.pl platforma obywatelska, radny, samorząd

Jeśli jesteś niezadowolony ze stanu dróg i chodników, braku miejsc na parkingach, funkcjonowania szpitala, braku miejsc w przedszkolach – możesz zgłosić swoje uwagi radnym Rady Miasta i Rady Powiatu. Działacze PO złożą interpelację w Twojej sprawie.

Zarząd bolesławieckiej Platformy Obywatelskiej zaprasza mieszkańców naszego powiatu na spotkanie „Samorząd Café”, które odbędzie się 21 października w restauracji Liliput przy ul. Kleeberga. W kameralnej atmosferze będzie można porozmawiać z radnymi PO.

Organizatorzy spotkania planują rozstawić cztery tematyczne stoliki eksperckie. Wystarczy dosiąść się do jednego z nich i opowiedzieć o problemach, jakie dotykają nas w życiu codziennym. Podczas rozmowy serwowana będzie kawa.

Celem przedsięwzięcia jest umożliwienie wyborcom realnego wpływu na decyzje podejmowane przez władze miasta i powiatu. Przy stolikach eksperckich będzie można porozmawiać o:

  • infrastrukturze i ochronie środowiska – z Karolem Stasikiem, przewodniczącym Rady Powiatu, i Mirosławem Sakowskim, rajcą i członkiem Komisji Infrastruktury
  • sprawach mieszkaniowych i socjalnych – z Jadwigą Bobek, radną Rady Powiatu, i Cezariuszem Rudykiem, rajcą
  • bezpieczeństwie i zdrowiu – ze starostą Cezarym Przybylskim i rajcą Andrzejem Czeczutką
  • edukacji, kulturze i sporcie – z Dariuszem Kwaśniewskim, członkiem Zarządu Powiatu Bolesławieckiego, i Ewą Ołenicz-Bernacką, radną Rady Miasta.

Jeśli formuła „Samorząd Café” się sprawdzi, to spotkania będą odbywały się cyklicznie – w trzeci wtorek każdego miesiąca. Pierwsze spotkanie z radnymi 21 października od 17:00 do 19:00 w restauracji „Liliput” przy ul. Kleeberga.

(informacja MS/ii)