Zapadł wyrok w sprawie porywaczy gimnazjalisty

Zapadł wyrok w sprawie porywaczy gimnazjalisty
fot. Gerard Augustyn Sąd skazał Patryka J. na 6,5 roku więzienia, a Mateusza N. – na 6 lat pozbawienia wolności. Wyrok jest nieprawomocny.
istotne.pl sąd, wyrok, porywacz

Dwaj bolesławianie, 20-letni Patryk J. i 21-letni Mateusz N., uprowadzili, a następnie przetrzymywali małoletniego Bartosza S. Chcieli zmusić jego ojca do wypłacenia 400 tys. zł okupu. Do zdarzenia doszło 5 marca około 10:00. Sprawcy przybyli samochodem w pobliże szkoły, do której uczęszczał chłopiec. Mateusz N. pozostał w aucie, a Patryk J. udał się do gimnazjum. Powiedział, że ojciec 14-latka miał wypadek drogowy i przebywa w szpitalu.

Jeden z nauczycieli zezwolił Bartoszowi S. na opuszczenie szkoły. Mężczyźni umieścili chłopca w jednej z altanek na terenie ogródków działkowych. Skrępowali mu ręce i nogi. Chłopak próbował uciec. Po pierwszej próbie ucieczki porywacze związali go i wrzucili do dołu wypełnionego częściowo wodą.

Bartosz uwolnił się po raz drugi. Zaczął wzywać pomocy. Pomogli mu pracownicy pobliskiego zakładu.

Decyzją Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze obaj kidnaperzy zostali uznani winnymi zarzucanych im czynów. Patryk J. został skazany na 6,5 roku więzienia, a Mateusz N. – na 6 lat pozbawienia wolności.

Wyrok jest nieprawomocny.

(informacja ii)