Sukcesem rozpoczął się projekt kulturalny „Ona i On”

Sukcesem rozpoczął się projekt kulturalny „Ona i On”
fot. Marcin Zabawa Ponad sto pięćdziesiąt osób przyszło na spektakl i wystawę fotografii. Pierwsze wydarzenie z cyklu „Ona i On” odniosło sukces.
istotne.pl grzegorz roman, via sudetica, ona i on

Spektakl „Sceny łużkofe” i wernisaż wystawy fotografii rozpoczęły w piątek cykl wydarzeń pod tytułem „Ona i On”. Co tydzień na terenie Concordii przy ulicy Orlej odbywać się będą działania artystyczne. Pokazywana będzie twórczość osób z Bolesławca i okolic – zarówno postaci znanych, jak i takich, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze sztuką.

Głównym organizatorem projektu jest bolesławianin Grzegorz Roman. Swój pomysł chciał na początku zrealizować wspólnie z Bolesławieckim Ośrodkiem Kultury. Miejska instytucja nie wzięła jednak w tym udziału. Grzegorz Roman znalazł za to wsparcie w Stowarzyszeniu „Via Sudetica”, Stowarzyszeniu „Ziemia Bolesławiecka” oraz w wielu prywatnych osobach.

„Miałem kontakt z ludźmi, którzy chcieli coś stworzyć. Wspólnie dokonaliśmy tego, ja tylko koordynowałem” mówi portalowi IstotneInformacje.pl Grzegorz Roman. „Nie otrzymał żadnego wsparcia. Od władz dostał chyba dobre słowo. To troszeczkę za mało” mówi Ewa Ołenicz-Bernacka, miejska radna.

fot. Marcin Zabawa
Bolesławianie tłumnie przybyli na wystawęBolesławianie tłumnie przybyli na wystawęfot. Marcin Zabawa

Obecną wystawę fotografii Kamili Staniszewskiej, Marty Wysockiej, Barbary Bednarowicz, Agnieszki Kryspin, Wiktorii Majchrzak, Sławka Głowackiego, Grzegorza Sidorowicza, Ewy i Piotra Ołenicz, Beaty Dużyńskiej i Rafała Klimka można obejrzeć w tę niedzielę od 15:00 do 19:00.

Portal IstotneInformacje.pl jest patronem medialnym projektu.

(informacja ii/ KG)