BKS pokonał Victorię Świebodzice 1:0

Logo BKS Bobrzanie Bolesławiec
istotne.pl 0 victoria, świebodzice, juszczak, bks bolesławiec

W sobotę BKS podejmował Victorię Świebodzice. W 13 minucie na bramkę bolesławian groźnie strzelał Grzegorz Jarzębowski, ale Marek Przykłota nie dał się zaskoczyć. Bolesławianie wypracowali kilka okazji, lecz nie potrafili zdobyć bramki. Najpierw dobrą sytuacje zmarnował Błażej Rajchel. Piłka po jego strzale głową poszybowała tuż nad poprzeczką. Ten sam zawodnik miał jeszcze jedną okazję strzelecką. Niestety, zamiast strzelać podawał, co ostatecznie zakończyło się stratą piłki.

W 21 minucie, po akcji lewą stroną boiska, w pole karne zagrał Krzysztof Szymański. Ładnym strzałem głową popisał się Piotr Juszczak i było 1:0 dla BKS. Bramka uskrzydliła bolesławian. W 30 minucie dobrą okazję do podwyższenia prowadzenia zmarnował Tomasz Krzywonos. Strzał głową bolesławieckiego obrońcy okazał się minimalnie niecelny.

Robert NitarskiRobert Nitarskifot. Marcin Zabawa

Od początku drugiej połowy goście starali się doprowadzić do wyrównania. Na bramkę BKS strzelali Zdzisław Pyrdoł i Grzegorz Jarzębowski. W 51 minucie doskonałej okazji do zdobycia drugiej bramki nie wykorzystał Piotr Juszczak. Piłkarz BKS będąc sam na sam z bramkarzem strzelił wprost w niego.

Sławomir IskrzakSławomir Iskrzakfot. Marcin Zabawa

W 77 minucie indywidualną akcją popisał się Tomasz Jasiński. Niestety, uderzenie bolesławianina było niecelne. Do końca meczu okazje na podwyższenie wyniku mieli jeszcze Sławomir Iskrzak i Sylwester Rydzak. Pierwszy uderzał za lekko, drugi strzelił niecelnie.

Adrian KuleszaAdrian Kuleszafot. Marcin Zabawa

BKS pokonał Victorię Świebodzice 1:0. Po 11 kolejkach spotkań nasza drużyna zajmuje 11 miejsce w tabeli. W następny weekend bolesławianie rozegrają mecz w Chojnowie, z tamtejszą Chojnowianką.

Strzelec zwycięskiego gola - Piotr Juszczak i Tomasz JasińskiStrzelec zwycięskiego gola - Piotr Juszczak i Tomasz Jasińskifot. Marcin Zabawa

BKS wystąpił w składzie: Przykłota, Nitarski, Krzywonos, Rajchel, Kumoś, Mucha, Kulesza (Letko), Iskrzak, Jasiński (Góralewski), Juszczak, Szymański (Pietrzak).