Turniej siłaczy odbył się w Bolesławcu

Turniej siłaczy odbył się w Bolesławcu
fot. www.sxc.hu W 5 Zawodach w Wyciskaniu Sztangi Leżąc wzięło udział 20 sportowców. Zawody rozegrano w ramach Otwartych Mistrzostw Bolesławca 2008.
istotne.pl mosir, siłacz, wyciskanie, sztangi

5 Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc rozegrano w środę 29 października. W turnieju wzięło udział 20 strongmanów, w tym reprezentanci klubów sportowych oraz niezrzeszeni siłacze. Sportowcy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych. W kategorii juniorów najlepszy okazał się Bartłomiej Cierlik z klubu Activ, który wycisnął 165 kg. Na drugiej pozycji uplasował się Grzegorz Nowicki, a na trzeciej – Sławomir Małolepszy (reprezentanci klubu Cezar).

fot. MOSiR

W kategorii seniorów wystartowało trzech zawodników. Zwyciężył Piotr Nowak z TKKF Bolesławianka z wynikiem 152,5 kg. Drugie miejsce zdobył Bartosz Zawada, a trzecie – Marcin Lisowski (obaj z Cezara).

Najlepsi seniorzyNajlepsi seniorzyfot. MOSiR

W kategorii seniorów starszych bezkonkurencyjny okazał się Bogusław Mienculewicz z klubu Gladiator. Siłacz wycisnął 210 kg. Drugi był Wiesław Warzybok z Cezara, a trzeci – Eryk Kindzierski z klubu Activ.

Najlepsi seniorzy starsiNajlepsi seniorzy starsifot. MOSiR

Wśród mastersów najlepszy był Andrzej Lisowski z TKKF Bolesławianka (wycisnął 107,5 kg). Na drugiej pozycji uplasował się Andrzej Kobzda z Cezara, a na trzeciej – Czesław Szymonik z TKKF Bolesławianka.

fot. MOSiR

Zawody rozegrano w ramach Otwartych Mistrzostw Bolesławca 2008.

(informacja MOSiR/ii)