BKS: Polonia Trzebnica pokonana!

Logo BKS Bobrzanie Bolesławiec
fot. BKS Bolesławianie pokonali wyżej notowany zespół Polonii Trzebnica 1:0. Bramkę z rzutu karnego zdobył Mateusz Mucha. BKS awansował na 5 miejsce w tabeli rozgrywek.
istotne.pl 0 polonia, mucha, trzebnica, bks bolesławiec

Opady deszczu i nasiąknięta wodą murawa nie ułatwiły gry piłkarzom BKS i Polonii Trzebnica. Czwartkowy pojedynek był 13 kolejką rozgrywek piłkarskich IV ligi dolnośląskiej. W pierwszej połowie spotkania obie drużyny nie stworzyły zbyt wielu okazji do zdobycia bramki. Kilkakrotnie w polu karnym trzebniczan gościł Krzysztof Szymański, ale piłkarz nie zdołał zagrozić bramkarzowi przyjezdnych. W 24 minucie na bramkę Marka Przykłoty groźnie strzelał Marcin Bobik. Golkiper bolesławian nie dał się jednak zaskoczyć i pewnie złapał piłkę. W 34 minucie w podobnej sytuacji znalazł się Piotr Juszczak. Niestety, piłkarz BKS posłał piłkę wprost w ręce bramkarza.

Najlepiej zabezpieczeni przed deszczem byli pracownicy ochronyNajlepiej zabezpieczeni przed deszczem byli pracownicy ochronyfot. Marcin Zabawa

W drugiej połowie nielicznie zgromadzeni kibice obejrzeli ciekawsze widowisko. W 62 minucie na bramkę gości uderzał Sławomir Iskrzak. Gości uratowała poprzeczka. W 82 minucie Piotr Juszczak podał do Tomasza Jasińskiego. Ten będąc w doskonałej sytuacji strzelił w bramkarza.

Sławomir Iskrzak (po lewej) wywalczył rzut karnySławomir Iskrzak (po lewej) wywalczył rzut karnyfot. Marcin Zabawa

Dwie minuty później „gorąco” zrobiło się pod bramką BKS. Minimalnie niecelnym strzałem popisał się Marcin Siwek. W 86 minucie na bramkę Trzebnicy uderzał Sebastian Tylutki. Piłka po rykoszecie zmierzała w kierunku bramki, lecz obrońca gości zdołał ją wybić na linii bramkowej. W 89 minucie Sławomir Iskrzak przeprowadził indywidualną akcję, minął kilku rywali, po czym został sfaulowany w polu karnym. Sędzia bez wahania zdecydował o rzucie karnym. Karnego na gola zamienił Mateusz Mucha. BKS Bobrzanie pokonał Polonię Trzebnica 1:0 i awansował na 5 miejsce w tabeli rozgrywek. W kolejnym meczu bolesławianie zmierzą się z GKS Kobierzyce, natomiast druga drużyna rozegra derbowy mecz z Chrobrym Nowogrodziec. Początek spotkania w Nowogrodźcu zaplanowano na godzinę 13:00.

Mateusz Mucha dostał podziękowania od kolegów z drużynyMateusz Mucha dostał podziękowania od kolegów z drużynyfot. Marcin Zabawa

BKS wystąpił w składzie: Marek Przykłota, Tomasz Krzywonos, Sebastian Tylutki, Błażej Rajchel (89 min. Józef Pietrzak), Marek Kumoś, Krzysztof Szymański (77 min. Mirosław Markowski), Mateusz Mucha, Robert Nitarski, Sławomir Iskrzak, Adrian Kulesza (65 min. Tomasz Jasiński), Piotr Juszczak (żk).