ZC „Bolesławiec” ponownie nagrodzono

ZC „Bolesławiec” ponownie nagrodzono
fot. Dolnośląski Certyfikat Gospodarczy jest kolejną nagrodą dla producenta kamionki bolesławieckiej. Certyfikaty są przyznawane rokrocznie przez regionalne oddziały Business Centre Club.

Klucz do sukcesu

To kolejne prestiżowe wyróżnienie dla Zakładów Ceramicznych "Bolesławiec". Spółka została już wcześniej wyróżniona między innymi złotymi medalami na Targach Poznańskich, a także Dolnośląskim Kluczem Sukcesu w 2002 roku. Najstarsza nagroda została przyznana firmie ponad 150 lat temu na targach w Londynie. Zakłady są uznanym producentem unikalnej w świecie kamionki ręcznie zdobionej techniką stempelkową. Rocznie firmę opuszcza dwa miliony sztuk wyrobów.

Lobby w loży

Business Centre Club od 1991 roku zrzesza indywidualnych, prywatnych przedsiębiorców podzielonych na regionalne loże. Ich zadaniami, w tym także Loży Dolnośląskiej, jest lobbying na rzecz rozwoju społecznego i gospodarczego regionu. Szczególną uwagę Loża poświęca przekształcaniu przedsiębiorstw dolnośląskich w przedsiębiorstwa międzynarodowe oraz promowaniu postaw i sposobów myślenia charakterystycznych dla "euromenadżerów".

Po raz pierwszy Dolnośląski Certyfikat Gospodarczy wręczono w 1999 roku w czasie obrad I Dolnośląskiego Forum Polityczno-Gospodarczego, które odbywało się w Krzyżowej. Nagroda ma wyróżniać te podmioty gospodarcze, które przyczyniają się do rozwoju ekonomicznego, zarówno lokalnego jak i regionalnego. Od tamtej pory certyfikatem nagrodzono 69 podmiotów z Dolnego Śląska.

Zobacz także

Zakłady Ceramiczne "Bolesławiec"