Wyłoniono mistrzów pływania i darta

Pływak
fot. MOSiR W ostatnim tygodniu ferii wyłoniono mistrzów pływania oraz gry w darta. Sportowe imprezy odbyły się na krytym basenie oraz w Centrum Gier i Zabaw przy ulicy Piastów.
istotne.pl 0 pływanie, dart, mosir bolesławiec

W zawodach pływackich startowały dziewczęta i chłopcy. Zawodnicy zostali podzieleni na odpowiednie kategorie wiekowe. Pływano na 60 metrów stylem dowolnym. Zakończenie zawodów i ogłoszenie wyników nastąpiło w piątek. W kategorii dziewcząt do lat 9 zwyciężyła Julia Mrowiec przed Anią Antoniak i Pauliną Wojnarowską. W kategorii dziewcząt 10-12 lat najlepszą okazała się Kasia Duran, która wyprzedziła Martę Jaworską i Dominikę Rybarską. W kategorii dziewcząt 13-15 lat wygrała Ania Kobiela przed Alicją Stępniewicz i Moniką Boratyńską.

Brak opisuBrak opisufot. MOSiR

W kategorii chłopców do lat 9 zwyciężył Wojtek Kutryba, który wyprzedził Kubę Gołaszewskiego i Wojtka Milarczyka. W kategorii 10-12 lat wygrał Kordian Różnicki przed Damianem Matusewiczem i Damianem Rybarskim. Wśród 13-15 latków zwyciężył Krzysztof Kotwica wyprzedzając Dacjana Miszczaka i Michaela Pachte. Zawody pływackie zorganizował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Turniej Darta

W ostatni dzień ferii odbył się także Turniej Darta. Zawody rozegrano w Centrum Gier i Zabaw przy ulicy Piastów. Wystartowało 51 zawodników. Uczestnicy turnieju rywalizowali w trzech kategoriach: dziewcząt, młodzików (12 lat i młodsi) oraz juniorów (powyżej 12 lat). W kategorii dziewcząt zwyciężyła Roksana Złotkowska przed Nicol Muchą i Pauliną Szulik. Wśród młodzików najlepszy okazał się Arben Trtovac, który wyprzedził Piotra Giergelewicza i Wojciecha Włodarczyka. W kategorii juniorów zwyciężył Oliver Kliński. Za nim uplasowali się Mateusz Słaboń i Tomasz Krajewski. Turniej Darta zorganizował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji i TOP Bolesławiec.