Jest projekt filmowy dla uczniów

Jest projekt filmowy dla uczniów
fot. sxc.hu Bolesławiecki Ośrodek Kultury przygotował Akademię Filmową dla uczniów. Oprócz obejrzenia najnowszych produkcji mogą oni otrzymać odpowiedź na pytania związane z wykorzystaniem filmu w prezentacji maturalnej.
istotne.pl warsztaty, film, akademia filmowa

Akademia Filmowa pod hasłem "Oskarowa Matura" rozpoczyna się 11 lutego w sobotę w samo południe. Podczas comiesięcznych spotkań w kinie Orzeł zaprezentowane zostaną trzy nowości: cyberpunkowy "Kodeks 46", węgierska obrazoburcza anime "Dzielnica" oraz czeski film drogi "Jazda" opowiadający o tym, jak można beznadziejne zabłądzić w wolności. Dwie ostatnie produkcje są premierami 2006 roku.

Co miesiąc po projekcji wykładowca będzie wyjaśniać, jak wykorzystać dzieło filmowe w prezentacji tematu na ustnej maturze, jak formułować wnioski, wpleść motywy filmowe w tematy integrujące literaturę i sztuki wizualne. Praktycznie poradzi, jak przygotować się do prezentacji oraz odpowie na pytania związane z maturą ustną z języka polskiego.

Zaplanowane zostały trzy edycje Akademii Filmowej - 11 lutego, 11 marca i 8 kwietnia. Bilet w karnecie na trzy spotkania: 5 złotych, czyli w sumie 15 złotych. Bilet na jedno spotkanie: 8 złotych. Pierwszym wykładowcą będzie Małgorzata Juda-Mieloch, doktor nauk humanistycznych, która m.in. przygotowuje młodzież do egzaminów maturalnych, gimnazjalnych i na studia wyższe.

Zadaj pytanie przez Internet

Boleslawiec.org daje Ci możliwość zadania pytania na forum dyskusyjnym. Wszystkie wpisy zostaną uporządkowane i przedstawione wykładowcy, który odniesie się do nich po prelekcji. Na część pytań odpowiedź znajdziesz na naszym forum.

Organizatorem projektu jest Bolesławiecki Ośrodek Kultury. Partnerem jest portal www.boleslawiec.org.