Zespół „Lusz” zagrał w Pegazie

Zespół „Lusz” zagrał w Pegazie
fot. B.org Na scenie klubu Pegaz zagrał laureat zeszłorocznego przeglądu Rock Blok w BOK. Po koncercie muzycy rozdali kilka swoich płyt.
istotne.pl bok-mcc, daniel, rock blok w bok, lusz, paluszek

Zespół "Lusz" pochodzi z Głogowa. Grupa znana jest już bolesławieckiej publiczności z ubiegłorocznego przeglądu Rock Blok w BOK, podczas którego udało jej się wywalczyć kontrakt na nagranie płyty we wrocławskim studiu "Bluesaw" Jacka Krzaklewskiego. "Jutro rozpoczynamy pracę w studiu. Dzięki zdobytej nagrodzie nagramy płytę demo, zwierającą 3 utwory" powiedział po koncercie Daniel Paluszek, wokalista "Lusz".

Brak opisuBrak opisufot. B.org

Muzykę zespołu ciężko jednoznacznie sklasyfikować. W większości jest spokojna i liryczna, jednak zdarzają się również mocniejsze kawałki. Części osób twierdzi, że muzyka wykonywana przez "Lusz" jest podobna do Myslovitz. Muzycy nie wiedzą jednak, skąd się biorą takie porównania. "Ci, którzy tak twierdzą, prawdopodobnie nie słyszeli albo nas, albo Myslovitz. Gramy zupełnie inną muzykę" mówią członkowie zespołu.

Na piątkowy koncert przybyła stała grupka bywalców. Występ spodobał się publiczności tak, że artyści zagrali jeden utwór na bis. Po koncercie zespół rozdał kilka swoich płyt.