Bolesławianki nie wygrały siatkarskich baraży

Bolesławianki nie wygrały siatkarskich baraży
fot. B.org W sali sportowej przy I LO rozegrano Rejonowy Turniej Kwalifikacyjny o Mistrzostwo Dolnego Śląska w siatkówce młodziczek. Turniej wygrały zawodniczki z Wrocławia.
istotne.pl volley, uks

Zawody rozegrano w sobotę. Poza wrocławiankami uczestniczyły w nich siatkarki z Bolesławca, Głogowa oraz Jawora. Do kolejnego etapu mistrzostw awansować mogła tylko jedna drużyna, dlatego mecze miały bardzo zacięty przebieg. Emocje udzielały się także szkoleniowcom i kibicom. Gorąca atmosfera sprzyjała zaciętej i interesującej walce. Ostatecznie zawody wygrały siatkarki MOS Wrocław. Kolejne miejsca zajęły drużyny: MKS Piat Głogów, UKS Volley Bolesławiec oraz Olimpia Jawor.

Bolesławianki w sobotnim turnieju

W sobotnim turnieju siatkarki UKS Volley Bolesławiec spotkały się z zespołem z Głogowa. Ogólnie było to już czwarte spotkanie tych drużyn. We wcześniejszych turniejach zawsze wygrywały bolesławianki. W sobotnim meczu nasze siatkarki utrzymywały przewagę aż do stanu 23:16. Niestety set zakończył się niepomyślnie dla bolesławianek.

Brak opisuBrak opisufot. B.org

Zbyt wiele błędów zagrywki i błędy w odbiorze doprowadziły do przegranej 26:28. W drugim secie lepsze okazały się siatkarki z Bolesławca, wygrywając 25:23. Niestety set trzeci należał już do zawodniczek MKS Głogów. Głogowianki wygrały go rezultatem 18:16, zaś cały mecz 2:1. Wygrana głogowianek doprowadziła do tego, że drużyna UKS Volley Bolesławiec w kolejnym meczu spotkała się z drużyną MKS Olimpia Jawor. Spotkanie to wygrały siatkarki UKS Volley 2:1 (23:25, 26:24, 15:12) co ostatecznie dało trzecie miejsce w turnieju, zaś piąte na Dolnym Śląsku. Piąta lokata na Dolnym Śląsku jest sporym osiągnięciem drużyny trenowanej przez Waldemara Kowalskiego. Nie byłoby to możliwe bez zaangażowania osób i firm wspierających zespół i szkolenie młodzieży. Wśród nich są Jan Cołokidzi, Stanisław Małkowski, Państwo Smoleńscy oraz drukarnia Apla.