Bolesławianka jest 9 w Polsce w badmintonie

Krystyna Szwajkowska
istotne.pl 0 badminton, krystyna szwajkowska

Zawody odbyły się w weekend. W pierwszej rundzie rozstawiona z numerem 7 Krystyna Szwajkowska gładko pokonała Joannę Kubińską (KS Unia Bieruń) 21:14, 21:10. W rundzie drugiej (1/8 finału) nasza zawodniczka rozegrała zacięty pojedynek z Idalią Haracz z LKS Technik Głubczyce. Niestety rywalka grała dokładniej. Lotki przez nią zagrywane upadały tuż przy linii. Mecz zakończył się przegraną bolesławianki 14:21 i 19:21.

Mistrzostwa Polski rozgrywane w Słupsku przyniosły ze sobą kilka niespodzianek. Największą z nich była porażka potrójnych medalistów Mistrzostw Europy, pary Michał Łogosz - Robert Matusiak (SKB Litpol - Malow Suwałki). Mistrzowska para uległa w półfinale parze Przemysław Wacha - Rafał Hawel (LKS Technik Głubczyce ) 15:21, 21:15, 21:22. Równie niespodziewanie zakończyły się gry pojedyncze kobiet i mężczyzn. W tych kategoriach również zwyciężyli zawodnicy LKS Technik Głubczyce: Angelika Węgrzyn i Przemysław Wacha. Złoci medaliści z Głubczyc trenują w tamtejszym nowoczesnym ośrodku przygotowań olimpijskich.