T92, Daybreak, Izmair i Lux In Tenebris zagrali w Pegazie

T92, Daybreak, Izmair i Lux In Tenebris zagrali w Pegazie
fot. B.org W koncercie wzięli udział bolesławiecka grupa T92 oraz lubańskie zespoły Daybreak, Izmair i Lux in Tenebris.
istotne.pl koncert, in, izmair, t92, lux, tenebris, daybreak

Kilka minut po godzinie osiemnastej na scenę weszła grupa T92, dobrze znana bolesławieckiej publiczności. Występowała między innymi podczas ubiegłorocznego przeglądu Rock Blok w BOK oraz finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Młodzi ludzie zaprezentowali kilkanaście własnych utworów.

Po przerwie technicznej wystąpił lubański Daybreak, grajacy muzykę Hard Core. Utwory były szybkie i skoczne. Publiczność zareagowała bardzo żywiołowo, pod sceną zgromadziła się spora grupa tańczących ludzi. Po Daybreak zagrał Izmair. Zespół ten zagrał w finale ubiegłorocznego przeglądu Rock Blok w BOK. Muzykę, którą wykonuje zespół, ciężko jest jednoznacznie sklasyfikować. Stanowi ona mieszankę takich gatunków jak black metal, gotyk czy progressive, a całość otoczona jest doskonałym, mrocznym klimatem.

Brak opisuBrak opisufot. B.org

Jako ostatni zagrał zespół Lux in Tenebris. W grupie był basista, koncertujący razem z Izmairem. Lubańskie zespoły zagrały w Bolesławcu w ramach Black Generation Festiwal 2006. Swoje utwory dedykowały pamięci zmarłego niedawno gitarzysty zespołu Daybreak.

Brak opisuBrak opisufot. B.org

Piątkowe Spotkania Muzyczne w Bolesławieckim Ośrodku Kultury mają nabrać rozpędu i odbywać się co tydzień. Ich organizacją zajmować się będzie Daniel Gancarczyk z BOK. W najbliższej przyszłości zagrają między innymi Niebo i Lusz, laureaci przeglądu Rock Blok w BOK.