Powstanie konkurencyjna stacja paliw

Powstanie konkurencyjna stacja paliw
fot. sxc.hu Paliwo w Bolesławcu ma być w końcu tańsze. Market Tesco zdecydował się na wybudowanie własnej stacji paliw.
istotne.pl btg, paliwo, jan, kazimierz, benzyna, cołokidzi, marczewski

Po Jeleniej Górze również w Bolesławcu powstanie stacja paliw sieci Tesco. Serwis Boleslawiec.org ma plan budowy stacji. Powstanie ona przy zjeździe do Tesco od strony Alei Tysiąclecia. Termin rozpoczęcia prac zależy teraz w głównej mierze od urzędników starostwa. Jeżeli nie pojawią się administracyjne przeszkody, stacja będzie otwarta już w połowie roku.

Brak opisuBrak opisufot. B.org

Wraz z pojawieniem się nowej stacji powinien nastąpić spadek cen paliw w naszym mieście. Nie jest dla nikogo tajemnicą, że w Bolesławcu ceny te należą do najwyższych w kraju.

Wysokie ceny benzyny czy oleju napędowego były tematem czwartkowej debaty zorganizowanej przez Stowarzyszenie Młodzi Demokraci. Niestety na spotkaniu zabrakło przedstawicieli bolesławieckich stacji paliw. Pojawił się jedynie przypadkowo Jan Cołokidzi, kierownik Bazy Magazynowej PKN Orlen SA w Bolesławcu. Między nim a prezesem Bolesławieckiego Towarzystwa Gospodarczego, Kazimierzem Marczewskim, doszło do ostrej wymiany zdań. Prezes BTG zarzucał bolesławieckim właścicielom stacji zmowę w sprawie cen paliw. Jan Cołokidzi tłumaczył, że żadnej zmowy nie ma.

Zobacz także

Średnie ceny paliw w Polsce