Pracownica SKOK oskarżona o przywłaszczenie pieniędzy

Pracownica SKOK oskarżona o przywłaszczenie pieniędzy
fot. B.org Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 35-letniej Marcie K., pracownicy bolesławieckiego oddziału SKOK. Kobieta przywłaszczyła ponad 320 tys. zł.
istotne.pl prokuratura, sąd, przywłaszczenie

Marta K. została zatrudniona w bolesławieckim oddziale Zachodniopomorskiej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej w 2002 roku. Przyjmowała i wydawała klientom pieniądze oraz zawierała umowy. Miała pełny dostęp do ich danych. W 2004 zaczęła oszukiwać – brała w imieniu swoich klientów pożyczki i zakładała im lokaty. Przez trzy i pół roku przywłaszczyła kwotę ponad 320 tys. złotych.

Pod koniec sierpnia ubiegłego roku, tuż przed kontrolą dokumentacji w oddziale, Marta K. zawiadomiła policję o popełnionym przez siebie przestępstwie. Kobieta przyznała się do winy.

Prokuratora przychyliła się do wniosku Marty K., by wydać wyrok bez przeprowadzania procesu sądowego. Wyrok miałby być następujący: 4 lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na 7 lat, grzywna 4 000 zł i pięcioletni zakaz zajmowania stanowisk związanych zarówno ze sporządzaniem lub dostępem do dokumentacji księgowej, jak i z dokumentacją kasową. Kobieta będzie musiała też – w ciągu pięciu lat od uprawomocnienia się wyroku – oddać pieniądze SKOK i pozostałym pokrzywdzonym.

Marta K. dotychczas nie była karana.

(informacja Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze/GA/ KG)