Orliki BKS piłkarskimi mistrzami Dolnego Śląska!

Piłkarze biegną za piłką
istotne.pl 0 świdnica, orliki, bks bolesławiec

18 czerwca w Świdnicy odbył się dolnośląski finał rozgrywek orlików w piłce nożnej. W turnieju uczestniczyli zwycięzcy czterech okręgów piłkarskich: wrocławskiego (Top Talent Wrocław), wałbrzyskiego (Górnik Wałbrzych), legnickiego (Miedź Legnica) oraz jeleniogórskiego (BKS Bobrzanie Bolesławiec). W meczu finałowym BKS pokonał Top Talent Wrocław 1:0. Tak znaczącego sukcesu na tym szczeblu rozgrywek bolesławiecka drużyna nie odnotowała od 40 lat!

Młodzi bolesławianie pokonali w finale Top Talent Wrocław 1:0Młodzi bolesławianie pokonali w finale Top Talent Wrocław 1:0fot. BKS Bobrzanie

Na zdjęciu od lewej, w górnym rzędzie: Maciej Jaroszyński (opiekun medyczny), Mariusz Pochwała (kierownik drużyny), Krystian Szewc, Wojciech Karaban, Przemysław Wojtusik, Kamil Parzyszek, Oskar Małecki, Dawid Słomiak, Eryk Sobków, Mirosław Szapiel (trener), Stanisław Zapiór (wydział szkolenia OZPN Jelenia Góra). W dolnym rzędzie: Olivier Gasiak, Przemysław Humen, Miłosz Dąbrowa, Damian Dobiech, Kamil Prorok, Piotr Rajczakowski, Marek Kozłowski, Oskar Pochwała. Oprócz wymienionych osób do sukcesu przyczynili się zawodnicy, którzy nie mogli uczestniczyć w finałowych zmaganiach: Amar Furtak, Oskar Ilczyna, Marcin Wakuła oraz Mateusz Gospodarczyk.

(informacja Mirosław Szapiel/Mariusz Pochwała/MZ)