Sukcesy lekkoatletów Bolesłavii

Logo klubu Bolesłavia
fot. MKS Bolesłavia Lekkoatleci Międzyszkolnego Klubu Sportowego Bolesłavia odnieśli sukcesy na krajowych i zagranicznych zawodach. Katarzyna Romaszko, Jacek Nabożny, Paula Kowalik i Agnieszka Dalmata wywalczyli pierwsze miejsca, Patryk Dudyński był drugi, a Wojciech Kowalski – czwarty.
istotne.pl 0 lekkoatletyka, agnieszka dalmata, jacek nabożny, bolesłavia

Szóstka zawodników MKS Bolesłavia rywalizowała na lekkoatletycznych arenach w kraju i za granicą. Katarzyna Romaszko wygrała konkurs skoku w dal, który odbył się we włoskim Chiuro (150 km od Mediolanu). Bolesławianka skoczyła 5,76 m.

6–7 czerwca Jacek Nabożny wywalczył tytuł mistrza Polski w dziesięcioboju. W zielonogórskich zawodach Jacek zdobył w sumie 7263 punkty. Wyniki w poszczególnych konkurencjach:
bieg na 1500 m – 4:55,29.

Natomiast Paula Kowalik zdobyła tytuł mistrzyni Polski w czwórboju lekkoatletycznym. Zawody rozegrano w Toruniu. Oto wyniki w poszczególnych konkurencjach:
skok w dal – 5,05
rzut piłeczką palantową – 48 m
bieg na 600 m – 1,45
bieg na 60 m – 8,4.

Agnieszka Dalmata i trenerzy BolesłaviiAgnieszka Dalmata i trenerzy Bolesłaviifot. MKS Bolesłavia

Kolejna zawodniczka Bolesłavii Agnieszka Dalmata wygrała ogólnopolski finał Samsung Athletic Cup. Na stołecznych zawodach bolesławianka uzyskała najlepszy wynik w pchnięciu kulą – 13 m. „Była to ogromna przyjemność startowania na tak prestiżowych zawodach. Miałam przyjemność oglądać wiele znakomitości świata sportu, m.in. Szymona Ziółkowskiego, Kamilę Skolimowską, Tomasza Majewskiego” mówi sportsmenka. „Jestem zadowolona ze swojego startu i mam nadzieję, że swoją formę wykorzystam na Mistrzostwach Polski” dodaje.

Dobry występ zanotowali także Patryk Dudyński i Wojciech Kowalski. W zawodach rozegranych w miejscowości Obernai pod Strasburgiem (Francja) bolesławianie wystartowali na swoich koronnych dystansach. W biegu na 110 m przez płotki Patryk zajął drugie miejsce z wynikiem 14:33 s. Zaś Wojtek w biegu na 800 m uzyskał czwarty rezultat z czasem 1:57:45.