Dni Gromadki 2008 już wkrótce

Dni Gromadki 2008 już wkrótce
fot. GOKiS w Gromadce Międzynarodowy turniej halówki, spotkania z poezją, występy zespołów ludowych i koncert gwiazdy muzyki disco-polo – to tylko niektóre atrakcje, jakie czekają mieszkańców naszego powiatu podczas tegorocznej edycji Dni Gromadki.
istotne.pl festyn, koncert, gromadka, dni, nożna, piła, gromadki

Obchody Dni Gromadki 2008 rozpoczną się już w piątek 13 czerwca. O 16:00 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Gromadce odbędzie się Wieczór Wzruszeń, podczas którego można będzie obejrzeć spektakl „Spotkanie Czterech Kultur”, a także spotkać się z rodzimymi poetami – Ryszardem Adamem Gruchawką i Michałem Oleśniewiczem. Imprezę zakończy wręczenie nagród i dyplomów laureatom Regionalnego Konkursu Plastycznego „Walory Przyrodnicze i Kulturowe Ziemi Dolnośląskiej”.

Sportowa sobota

Sobota 14 czerwca upłynie pod znakiem sportu. O 08:00 w sali sportowej przy Zespole Szkół w Gromadce rozegrany zostanie Międzynarodowy Halowy Turniej "5" Piłkarskich Drużyn Klubów Abstynenckich. O zwycięstwo walczyć będą: Bolesławieckie Stowarzyszenie Abstynentów „Przemiana”, egv. Feren „Comenbek” z Zittau, Klub Abstynenta „Nowe Życie” ze Szczawna-Zdroju, Klub Abstynenta „Relaks” ze Złotoryi, Klub Abstynenta „Eden” z Piechowic i Stowarzyszenie „S.T.O.P” z Legnicy.

Natomiast o 14:00 odbędzie się Halowy Turniej "5" Piłkarskich Seniorów, w którym wezmą udział takie zespoły jak: MKS Karkonosze Jelenia Góra, BKS Bobrzanie Bolesławiec, LZS Jawa Otok, MKS Granica Bogatynia, Górnik Węgliniec i GKS Gromadka.

Niedziela 15 czerwca

O 12:00 na stadionie sportowym w Gromadce odprawiona zostanie msza święta. Po niej – o 13:30 – mieszkańcy naszego powiatu będą mieli okazję zobaczyć program artystyczny. Wystąpią: Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Nowogrodźca, dzieci ze szkół gminy Gromadka, zespół wokalno-instrumentalny „GONG” z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Gromadce oraz Zespół Pieśni i Tańca „Bolesławiec” (Bolesławiecki Ośrodek Kultury).

O 16:30 rozpocznie się efektowne widowisko plenerowe dla dzieci „O Jaju”, a o 17:15 – VI Spotkanie Czterech Kultur, podczas którego na scenie zaprezentują się: Orkiestra Dęta OSP z Chocianowa, akordeonista Stanisław Puzio, „Niezapominajki” z Osłej, „Wierzbowianki” z Wierzbowej, „Ale-Babki” z Różyńca, „Wrzos” z Chocianowa oraz Klub Seniora „Relaks” z Gromadki.

O 20:00 w dobry humor wprawi widzów Wrocławska Grupa Kabaretowa „Aja – Kalambur”. Zaś o 22:00 rozpocznie się koncert gwiazdy muzyki disco-polo – formacji Maxel. Obchody Dni Gromadki zakończy pokaz sztucznych ogni i zabawa taneczna z zespołem Axel.

To zresztą niejedyne atrakcje, jakie czekają mieszkańców naszego powiatu w ten weekend w Gromadce. Można będzie również zobaczyć pokaz tresury psów, sprzętu wojskowego (23 Śląska Brygada Artylerii z Bolesławca i 10 Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa) i strażackiego. Ponadto podczas święta swoje umiejętności zaprezentują bolesławieccy policjanci z grupy szybkiego reagowania.

(informacja GOKiS w Gromadce/GA)