BKS zremisował w ostatniej kolejce rozgrywek

Robert Nitarski i Marcin Ciliński
fot. istotne.pl Seniorzy BKS Bobrzanie zakończyli rozgrywki na 8 miejscu tabeli i nie awansowali do III ligi. W meczu 38 kolejki nasz zespół zremisował z Orlą Wąsosz 1:1.
istotne.pl 0 orla, wąsosz, marcin ciliński, bks bolesławiec

W sobotę BKS Bobrzanie podejmował Orlę Wąsosz. Przed rozpoczęciem spotkania członkowie zarządu, działacze, piłkarze i kibice uroczyście pożegnali trenera BKS – Marcina Cilińskiego. Od zarządu trener otrzymał pamiątkowy puchar, od piłkarzy koszulkę z swoim nazwiskiem. Marcin Ciliński pracował w Bolesławcu przez 4 sezony. To wraz z nim drużyna wywalczyła w sezonie 2003/2004 awans do IV ligi.

Marcina Cilińskiego zegnał Henryk Szewc - kierownik drużynyMarcina Cilińskiego zegnał Henryk Szewc - kierownik drużynyfot. Marcin Zabawa
Marcin Ciliński pożegnał się z każdym piłkarzemMarcin Ciliński pożegnał się z każdym piłkarzemfot. Marcin Zabawa

Ostatnie spotkanie na remis

W pierwszej połowie meczu na boisku wiało nudą. Goście starali się atakować, ale niewiele z tego wynikało. Kibice oglądali niecelne strzały i dużo gry w środku boiska. W 22 minucie Grzegorz Nowak próbował zaskoczyć bramkarza gości. Jego strzał był jednak niecelny. Dwie minuty później dobrej sytuacji nie wykorzystał Chrystian Serkies. Bramkarz przyjezdnych wybił piłkę na rzut rożny.

Grzegorz Nowak walczy o piłkęGrzegorz Nowak walczy o piłkęfot. Marcin Zabawa

W 50 minucie bolesławianie o mało nie stracili bramki. Paweł Demczar wybił piłkę wprost pod nogi piłkarza gości. Na szczęście jego strzał zablokował obrońca, a dobitka okazała się niecelna. Niestety, w 60 minucie, po szybkiej akcji prawą stroną boiska Orla zdobyła prowadzenie. Sebastiana Łokaja pokonał Andrzej Kauch. W 76 minucie w słupek bramki gości trafił Chrystian Serkies. Bolesławianie za wszelką cenę starali się zdobyć wyrównanie. Udało się to w 80 minucie. Bramkę na 1:1 zdobył Kamil Mielnik. Zawodnik BKS kolejny raz potwierdził swoje piłkarskie umiejętności. Strzał z 16 metra, prosto w okienko, był nie do obrony.

Kamil Mielnik zdobył dla BKS wyrównującego golaKamil Mielnik zdobył dla BKS wyrównującego golafot. Marcin Zabawa

W końcówce spotkania mogło być 2:1 dla BKS, ale po główce Pawła Rissmanna piłka trafiła w słupek. BKS Bobrzanie zremisował z Orlą Wąsosz 1:1 i pozostał na 8 miejscu tabeli rozgrywek IV ligi. BKS Bobrzanie wystąpił w składzie: Sebastian Łokaj (w bramce), Robert Nitarski, Paweł Demczar, Błażej Rajchel-żk, Marek Kumoś, Krzysztof Letko-żk (Piotr Stańko), Grzegorz Nowak, Mateusz Mucha (Marcin Ogórek), Kamil Mielnik, Chrystian Serkies, Paweł Rissmann.

Pozostał półfinał Pucharu Polski okręgu dolnośląskiego

Przed naszym zespołem jeszcze mecz półfinałowy Pucharu Polski okręgu dolnośląskiego. 11 czerwca bolesławianie zmierzą się w Oleśnicy z tamtejszą Pogonią. Jeżeli nasi piłkarze przejdą do finału, ich przeciwnikiem będzie zwycięzca meczu Miedź II Legnica-Orzeł Ząbkowice.

II drużyna na 8 miejscu w tabeli

W sobotę swoje rozgrywki zakończyła także drużyna rezerw. Mecz bolesławianie rozgrywali na boisku przy ulicy Spacerowej. BKS II wygrał z Łużycami Lubań 2:1. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Sosnowski i Popek. Honorową bramkę dla gości zdobył z rzutu karnego Kędzierski. BKS II Bobrzanie zakończył rozgrywki klasy okręgowej na 8 miejscu.