Miasto i powiat chcą nowych kierunków studiów

Miasto i powiat chcą nowych kierunków studiów
fot. B.org Prezydent i starosta zaproponowali władzom Akademii Górniczo-Hutniczej utworzenie w Bolesławcu nowego wydziału oraz dodatkowych kierunków kształcenia. Zmiany miałyby nastąpić od nowego akademickiego roku.
istotne.pl nauka, agh

W ramach poszerzenia oferty zaocznych studiów inżynierskich władze samorządowe Bolesławca zaproponowały utworzenie Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki. W ramach tego wydziału funkcjonowałby kierunek Automatyka i Robotyka. Dla studentów oznaczałoby to możliwość wyboru dwóch nowych specjalności: Mechatroniki lub Robotyki i Mechatroniki. Kolejną propozycją miasta i powiatu jest poszerzenie dotychczasowej oferty Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki o specjalizację Materiały Budowlane. Natomiast Wydział Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska miałby wzbogacić się o Geoturystykę.

Prezydent i starosta uzasadniają swoją propozycję istniejącymi profilami kształcenia w bolesławieckich szkołach ponadgimnazjalnych. Podobne kierunki na poziomie średnim oferuje Technikum Elektroniczne i Technikum Mechaniczne. Nowe kierunki studiów miałyby ułatwić dalsze kształcenie absolwentom bolesławieckich szkół średnich. Prezydent i starosta mają nadzieję, że ich propozycja uzyska akceptację władz Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.