Dydaktyczne spektakle przygotował GOKiS

Dydaktyczne spektakle przygotował GOKiS
fot. GOKiS Spektakle łączyły rozrywkę z edukacją. Dzieci zobaczyły opowieść o grubym Mikołaju i dowiedziały się, jak udzielać pierwszej pomocy.
istotne.pl gokis, mikołaj

Pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie raz w roku zamieniają się w aktorów i z okazji Mikołajek przygotowują przedstawienie. Były "Mikołajki" muzyczne, matematyczne, kosmiczne i ortograficzne. W tym roku spektakl był tematycznie związany ze zdrowiem.

Brak opisuBrak opisufot. GOKiS

Historia opowiada o Mikołaju, który źle się odżywia, nie dba o siebie i z tego powodu jest bardzo gruby. Prosi znajomego Elfa, aby pomógł mu nosić worek z prezentami, próbuje wejść do komina i niestety w tym kominie się zakleszcza. Elf próbuje go wyciągnąć i nie może. Na pomoc wzywają surową wróżkę. Niesforny Elf cały czas się popisuje, skacze po krzesłach, fika koziołki itp. W pewnym momencie skacząc z krzesła, traci przytomność. Wróżka wzywa na pomoc ratowników (wolontariuszy PCK). Krok po kroku mówią dzieciom, jak należy postępować w przypadkach omdleń, później gdy okazuje się, że Elfa boli ręka, usztywniają ją, tłumacząc wszystko widowni.

Dzieci mogły się przekonać, czy dobrze zrozumiały, bo zaraz po pokazie odbyły się dwa konkursy – udzielania pomocy przy omdleniach i usztywniania ręki. Występy mikołajkowe odbyły się w Bożejowicach, Ocicach, Kruszynie, Kraśniku Dolnym, Trzebieniu, Brzeźniku, Żeliszowie i Dąbrowie.