Olimpiada Taekwondo odbyła się w Bolesławcu

Olimpiada Taekwondo odbyła się w Bolesławcu
fot. Marcin Zabawa Bolesławianin Kamil Serafin jest Młodzieżowym Mistrzem Polski w Taekwondo. W miniony weekend w Bolesławcu odbyły się finały XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Taekwondo Olimpijskim (WTF).
istotne.pl taekwondo, mistrz, olimpiada, kamil serafin, wtf

Przez trzy dni Bolesławiec był stolicą polskiego taekwondo. Do naszego miasta przyjechały młodzieżowe reprezentacje z 10 województw. O olimpijskie tytuły rywalizowali najlepsi w kraju juniorzy młodsi (13-14 lat) w 20 kategoriach wagowych. W sobotę i niedzielę w hali sportowej przy I Liceum Ogólnokształcącym wiele się działo. Począwszy od pokazów tańca i capoeira, po konkurencje sprawnościowe, układy formalne i indywidualne walki w rywalizacji o olimpijskie medale.

Bolesławiec reprezentowali dwaj zawodnicy Kamil Serafin (kategoria M5) i Adam Filipek (kategoria M6) z klubu ILYO. Kamil Serafin zdobył złoty medal i tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski. Chociaż Kamil nieznaczenie przegrał finałową walkę, może cieszyć się z mistrzowskiego tytułu. Zadecydowała o tym łączna punktacja, jaką nasz zawodnik zgromadził we wszystkich konkurencjach. Drugi z bolesławian – Adam Filipek – zajął miejsce dziewiąte.

fot. Marcin Zabawa

„Jestem zadowolony ze swojego sukcesu” powiedział serwisowi Boleslawiec.org / IstotneInformacje.pl Kamil Serafin. „Zawodnicy prezentowali wysoki poziom, ale wygrałem, i to jest ważne. Wydawało się, że będę drugi, ale przeważyły punkty z innych konkurencji, z układów formalnych, z technik i dzięki temu wygrałem” cieszy się młody mistrz. „Mamy Mistrza Polski. Miało być dwóch, jest jeden. Połowa planu wykonana, czuję pewien niedosyt” mówił po zakończeniu imprezy Mariusz Sulma, trener Kamila i Adama, a także organizator zawodów. Trener wyraził pogląd, że zarówno Kamil, jak i Adam jeszcze nie raz potwierdzą swoje wysokie umiejętności i zdobędą kolejne tytuły.

fot. Gerard Augustyn

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Taekwondo Olimpijskim (WTF) rozgrywana była w Bolesławcu po raz pierwszy. „W tym roku Polski Komitet Olimpijski przyznał organizację olimpiady województwu dolnośląskiemu” mówi dyrektor MOSiR Dariusz Jośko. Zdaniem dyrektora Bolesławiec jest bardzo prężnym ośrodkiem taekwondo i dlatego naszemu miastu przypadła organizacja tej prestiżowej imprezy.

fot. Gerard Augustyn

(informacja MZ)