W I LO odbył się charytatywny turniej halówki

W I LO odbył się charytatywny turniej halówki
fot. B.org Dochód z Charytatywnego Turnieju Piłki Nożnej Halowej (ponad 1000 zł) przeznaczony zostanie na leczenie Emilii Kowalik, 15-latki walczącej z chorobą nowotworową.
istotne.pl akcja charytatywna, turniej, piłka halowa, fms

Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Halowej został rozegrany 1 maja w sali przy I Liceum Ogólnokształcącym w Bolesławcu. Organizatorem zawodów była Federacja Młodych Socjaldemokratów.

W turnieju wzięły udział cztery drużyny: Straż Pożarna, LZS Łaziska, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych oraz FMS. Zawody wygrali piłkarze z Łazisk, którzy w finale pokonali zespół Straży Pożarnej. Trzecie miejsce zajęli zawodnicy ZSOiZ, którzy zwyciężyli drużynę organizatorów. Najlepszym bramkarzem został uznany Andrzej Skrzypek z LZS Łaziska, a najlepszym zawodnikiem – Krzysztof Milko z drużyny Straży Pożarnej.

Dzięki wsparciu wszystkich drużyn organizatorom udało się zebrać ponad tysiąc złotych na leczenie chorej Emilki. Niemniej zawodnicy wspierali 15-latkę z Zebrzydowej nie tylko materialnie: „Cieszymy się, że udało nam się zebrać pieniążki, które na pewno przydadzą się w leczeniu Emilki. Wspieramy ją nie tylko naszymi symbolicznymi datkami, ale i pełnym zaangażowaniem, radosnymi uśmiechami i wspaniałą atmosferą panującą na sali, która, mam nadzieję, udzieli się jej i jej rodzicom oraz da siłę do dalszej walki z chorobą” mówi Michał Banaś, przewodniczący FMS w Bolesławcu oraz uczestnik turnieju.

O tym, że cel turnieju był szczytny, przeświadczeni byli też inni piłkarze. „Cieszę się, że mogłem w pewien sposób pomóc Emilce, a przy okazji miło spędzić czas, rywalizując z innymi zespołami o zwycięstwo” podkreśla Dariusz Walęga.

Działacze FMS nieprzypadkowo zorganizowali turniej 1 maja. Ich zdaniem dzień ten przypomina o ważnych wartościach. „1 maja jest świętem pracy, świętem lewicy, która musi poprzez takie akcje pokazać swoją wrażliwość społeczną. Mam nadzieję, że każdego dnia będziemy mogli robić coś więcej dla takich osób jak Emilia Kowalik; osób, które bez wsparcia społecznego mogą sobie nie poradzić” mówi Paweł Zieliński, sekretarz FMS i organizator zawodów.

(informacja Michał Banaś/GA)