Ruszyła budowa zakładu Hoerbiger

Ruszyła budowa zakładu Hoerbiger
fot. Gerard Augustyn Rozpoczęła się budowa zakładu firmy Hoerbiger Automotive, pierwszego inwestora w bolesławieckiej podstrefie ekonomicznej. We wtorek 6 maja wmurowano kamień węgielny pod inwestycję.
istotne.pl budowa, hoerbiger, kamień, węgielny

Hoerbiger Automotive jest pierwszym inwestorem, który zdecydował się ulokować swój zakład w bolesławieckiej podstrefie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park”. 6 maja ruszyła budowa. W uroczystości wmurowania kamienia węgielnego uczestniczyli m.in. Hans-Joachim Krumholz i Siegmar Erwin Schlagau, członkowie zarządu spółki.

Koncern Hoerbiger ma ugruntowaną w świecie pozycję wśród firm z branży motoryzacyjnej. Zatrudnia prawie 6 tys. pracowników w ponad 40 krajach. Specjalizuje się w produkcji m.in. części do sprężarek i skrzyń biegów. Z jego oferty korzystają tak uznane marki jak Mercedes czy BMW.

fot. Gerard Augustyn

Jak można przeczytać w materiałach prasowych firmy: „wybór Bolesławca jako miejsca inwestycji podyktowany był wysokim potencjałem dobrze wykwalifikowanej siły roboczej, doskonałymi połączeniami komunikacyjnymi, jak również wynikającą stąd łatwością zaopatrzenia klientów koncernu na terenie Europy: Bolesławiec leży w odległości zaledwie 50 kilometrów od granicy z Niemcami”.

fot. Gerard Augustyn

Koncern chce w pierwszej fazie zainwestować w Bolesławcu 12 milionów euro. Najpierw firma ma zatrudnić około stu osób. „To jest naszym celem na dziś – przeprowadzenie preselekcji, wyboru najlepszych kandydatów na rynku regionalnym” mówi Kornelia Ordon, członkini zarządu spółki Hoerbiger. Docelowo zatrudnienie w firmie może znaleźć nawet 400 pracowników. Chętnych, jak zaznacza Kornelia Ordon, nie brakuje.

fot. Gerard Augustyn

Jeżeli wykonawca wywiąże się z umowy, budowa zakładu zakończy się na początku listopada 2008 r. Natomiast produkcja planowo ma ruszyć w pierwszym kwartale 2009 roku.

(informacja GA)