Księgarnia Agora zdobyła tytuł „Mistrza Promocji Czytania”

Księgarnia Agora zdobyła tytuł „Mistrza Promocji Czytania”
fot. Gerard Augustyn Polska Izba Książki w konkursie na najbardziej aktywną księgarnię uhonorowała bolesławiecką Agorę. Prestiżową nagrodę odebrała w Filharmonii Narodowej w Warszawie Józefa Witas.
istotne.pl księgarnia agora, nagroda, witas, józefa

„Zgłosiłam się w ostatniej chwili” przyznaje Józefa Witas, właścicielka Agory. „Prawdę mówiąc, ta nagroda należała się chyba dziennikarzom. Ja tylko zebrałam wszystko, co było napisane na mój temat, i to po prostu wysłałam” dodaje skromnie bolesławianka.

Nagroda przyznana została za całokształt pracy księgarni w 2007 roku. Polska Izba Książki brała pod uwagę aktywność księgarń wykraczającą poza typową działalność handlową. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w środę 23 kwietnia w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Galę uświetnił występ Michała Bajora. Bolesławieckiej Agorze przypadł zaszczytny tytuł „Mistrza Promocji Czytania”.

„Podczas uroczystości zaznaczyłam, że byłabym nieszczera, gdybym powiedziała, że nie cieszy mnie ta nagroda” uśmiecha się Józefa Witas. I dodaje: „Ale moja obecność w Warszawie świadczy chyba o tym, że księgarnie w takich miastach jak Bolesławiec są potrzebne”.

Nagroda PIK nie jest bynajmniej pierwszym wyróżnieniem, jakie Józefa Witas otrzymała w swojej historii. Czy ma dla właścicielki Agory jakieś szczególne znaczenie? „Ja nigdy o nagrody nie walczę. Ja po prosto robię to, co lubię” tłumaczy nagrodzona.

fot. Gerard Augustyn

Konkurs PIK zorganizowano w związku z obchodami Światowego Dnia Książki.

(informacja GA)